Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félrediagnosztizáltak alvási...

Félrediagnosztizáltak alvási apnoéval. Nem lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta felébredek, de nem vagyok fáradt soha. Elmentem kivizsgálásra, ahol bent kellett aludnom.


1 percet sem aludtam, ennek ellenére a megállapított diagnózis alvási apnoe lett.


Tényleg nem aludtam semmit, mert 2 óra elteltével meguntam és levettem magamról minden sz*rt, ami rajtam volt, odaadtam a nővérnek és visszamentem a kórterembe.


Azonban tervben a jogosítvány, de így, hogy ott van az adatlapomon az alvási apnoe, az orvosin nem mennék át valószínűleg.


Mi ilyenkor a teendő?



márc. 29. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Kivontad magad a vizsgákat alól. De biztosan más a hibás.
márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Ezt nem értem

márc. 29. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mit nem értesz? Leírta világosan, hogy félbeszakította a vizsgálatot.
márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a lapon nincs feltüntetve. Ismétlem: meg van állapítva a diagnózis, hogy alvási apnoém van, úgy, hogy nem is aludtam.
márc. 29. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehet vezetői engedélyed.

Ismerősöm azzal a panasszal ment a háziorvosához, hogy nappal igen fáradékony. Beutalta az alvásközpontba, ahol megállapították az alvási apnoe gyanúját, és előjegyezték éjszakai vizsgálatra. A háziorvos felfüggesztette a vezetői engedélye egészségi alkalmasságát, a kormányhivataltól erről határozatot kapott.

Az éjjeli vizsgálat néhány hét múlva történt, reggel közölték vele az apnoe adatait, és azt is, hogy megfelelő beállítással az éjszaka nagy részét apnoe nélkül aludta át.

Egy maszkos készüléket igényelhetett, ez az alvásközpontbeli értékekre volt beállítva, egyben adatokat is gyűjtött. Nem emlékszem már, de néhány hónapi használat alatt kellett adott alvásidőmennyiséget összegyűjtenie, a készülék adatait kielemezték, és érvényesítették a vezetői engedélyét. Mivel teljesítette a feltételeket, a készülékért fizetett pénz jelentős részét visszakapta, a készüléket megtarthatta.

Azóta nem használja rendszeresen; pontos tájékoztatást kapott, hogy mikor érdemes használnia.


Ami a vizsgálattal kapcsolatos kifogásodat illeti, minden egészségügyi intézményben ki van írva a fenntartó szerv és a betegjogi képviselő elérhetősége. Ha nem nézted meg, telefonon megkérdezheted. Fordulj hozzájuk, ők tájékoztatnak a továbbiakról.

márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk megcsináltatod a vizsgálatot mostmár rendesen?
márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!