Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg skizofrénia vagy...

Ez tényleg skizofrénia vagy félrediagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
Depresszív hangulattal, lehangoltsággal, és evészavarral kerestem fel idén a TB alapú pszichiátriát. Néhány ételt nem merek megenni a fertőzéstől (E. coli O157, Listeria, Bacillus cereus etc.) való félelem miatt. Nem eszem meg pl. nyers zöldségeket (főként a salátát), és a hentespultban kapható sonkákat, étterembe se nagyon járok emiatt. Hogyha mégis kapok ilyen ételeket akkor azokat kidobom a kukába. Általában hőkezelek mindent amit csak lehet (szendvicssütő). Rákerestem a kódra amit beírtak a kezelési naplómba: BNO F2080 - Egyéb schizofrénia. Mikor ezt megláttam azt hittem leesek a székről. Nem értem miért lennék én emiatt skizofrén. Úgy tudtam aki skizofrén az hallucinál, hangokat hall, tehát komoly baja van. Kaptam egy Reagila nevű gyógyszert, de már az első szem nagyon leszedált, nem vettem be többet belőle. Ez tényleg skizofréniának számít vagy félrekezeltek? Erős a gyanúm, hogy az utóbbi, ugyanis kb. 5 perc alatt állította fel a diagnózist a főorvosnő.

2022. okt. 9. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Innét nem tudjuk megállapítani. Menj el

másodvéleményre

2022. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Adom első hozzászólását.

Amúgy én is reagila gyógyszert szedek már jó ideje. 🤔

2022. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Pszichiátriai előzmények nélkül nem illik ilyen diagnózist kapni 5 perc alatt járóbeteg ellátásban. Ha nem szeded a gyógyszert, akkor viszont nem működsz együtt és abból lehet baj. Hm. Azt azért érzed, hogy irreális a fertőzéstől való félelmed?
2022. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mentem vissza a pszichiátriára, a gyógyszert is kidobtam már. Tudom, hogy irreális ez a félelem, hiszen ha minden fertőzött lenne akkor naponta betegednének meg emberek, de én akkor is tartok ezektől a dolgoktól.
2022. okt. 9. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne aggódj én is hasonlóan jártam. Még a férjemet is kényszergyógykezelték majdnem, mert elmeséltem nekik a vicceit. Ezek betegállatok amúgy, őket kellene gyógyszerezni.
2022. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Milyen viccei voltak férjednek?
2022. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Azért kaphattál skizofrén kódot, mert annak van egy típusa ami attól fél hogy amit megeszi abban gyógyszer van amit más tett bele azért hogy neki ártson, azért hogy rosszul legyen. Tehát fél attól hogy külsős erő tud vele olyat tenni amitől neki baja származhat. Hogy ez gondolat átvitel útján történik vagy az étel ital útján az személyenként változik


A doki a te félelmeket az étel kapcsán úgy értelmezte hogy tágabb értelemben skizoid tünet

2022. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Anyukámnak volt ilyen betegsége, neki is az étellel kapcsolatban kezdődtek a dolgok. Először ártalmatlan szorongás nak tűnt végül irreálisan elhatalmasodott, és jött a pokol. Kislány voltam még, félelmetes az egész. Nem akarlak megijeszteni de lehet hogy egy korán elcsípett skizofrén hajlammal állsz szemben, rendszeresen felügyelt orvosi segítséggel jól lehet karban tartani
2022. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Anyunak is az első gondolatai azok voltak hogy az ételtől van hasmenésünk, bizonyos ételekből, egyéb rosszullétek, rossz közérzet, az ételtől vagyok étvágytalan, szorongó . Stb..


Ami tipikus lett később, amikor előre haladott lett a betegség, hogy a reklámok azért vannak, megvegyük azokat az ételeket amik ártanak, hogy befolyásolni akarnak (ők) hogy azt tegyük, vegyük amit ők akarnak.


Később jött az hogy kb az egész világ azért működik hogy minket tönkre tegyenek.

2022. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Talán azért állította fel rövid idő alatt a diagnózist mert voltak tipikus tünetre utaló mondataid. Ha a sokadik beteget kezelte már, tudja hogy mit kell figyelni. Egy skizofrén, ilyesztő szó de normálisan néz ki és tud normális életet élni, lehet családja munkája. Persze ha karban van tartva a betegség.

A lányom 2 éve nyáron egy hotelben vagy a Balatonban kapott igazolt, kitenyésztett szalmonella fertőzést. Nem kis hasmenés egy ilyen. Mégsem félek, rettegek ettől vagy mástól. Friss házi majonézt is eszünk, kolbászt, bármit. Ha tudom h megfelelően van tartva nem félek irreálisan.


Ezek miatt gondolhatta azt a doki.


Ha nem érzed magad ennek, bár betegség tudat itt soha nincs, akkor keress fel másik orvost. Vagy jusson eszedbe ez, amit írtam ha úgy érzed rajtad kívül álló dolgok erősen hatással vannak rád

2022. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!