Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Majdnem elutottem egy gyalogos...

Majdnem elutottem egy gyalogost, ki lett volna a hibás? Az út közepén ment át, egy kanyarban ahol én kb 55el mentem, lakott területen belül és a kanyar közepén ment át eppchogy észrevettem, elrontottam a a kormányt és tovább hajtotta

Figyelt kérdés
Az út közepén ment át, egy kanyarban ahol én kb 55el mentem, lakott területen belül és a kanyar közepén ment át eppchogy észrevettem, elrontottam a a kormányt és tovább hajtottam, nem lett semmi baja a gyalogosnak de utánam ordított valamit az tuti. Viszont szerintem O is hibázott mert kb 10 méterrel arrébb meg volt zebra ahol atmehetett volna
márc. 30. 21:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elrántottam*
márc. 30. 21:41
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem volt zebra akkor ő. Kivéve ha nem az útra figyeltél, akkor osztott felelősség.
márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha nem az útra figyeltem volna akkor tuti hogy elutom.
márc. 30. 21:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Igyis igazából a másodperc tört része alatt kellett döntést hoznom mert éreztem hogy satufekkel sem tudnék megállni ezért ezért el kellett rantankm a kormányt.
márc. 30. 21:44
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Plusz sebességhatár túllépése is osztott felelősséget eredményezhet. Plusz a megengedett 50 km/óra nem azt jelenti hogy annyival is kell, ha veszélyes sazakszhoz érsz annyival kell haladnod ami biztonságos rád és a többi közlekedőre nézve.
márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ....

Ha olyan kanyar amit nem látsz be akkor ott tuti volt 30-as tábla.

márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs 30as tábla napi szinten vezetek arra.
márc. 31. 12:11
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Azért egy utcakép jól jönne...


Ha nem belátható akkor simán rádverik a relatív gyorshajtást.

Mondjuk azt nem értem hogyan nem vetted észre időben ha végig az utat figyelted?


Ha elütötted volna akkor még sok kérdés megválaszolása kellene a felelősség megállapításához.

márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A gyalogosnak a zebrán kell átmenni, ha van a közelben. (KRESZ 21. § (5).) Ez egyértelmű előírás, és ha kivasalod, akkor a szabálysértése bizonyítható is, a fék- és vérnyomokból.

A gyorshajtásod miatt elvileg te is elmarasztalható lennél, de annyira azért nem pontos a rendőrségi technika, hogy bizonyítható módon eldönthető legyen, hogy 50-nel vagy 55-tel mentél. Tipp szintjén csak.

Óra szerinti 55 volt egyébként? Az általában valós 50-52 körül szokott lenni. Gumimérettől függően. Ott meg főleg nem bizonyítható a túllépés.

A relatív gyorshajtást ellenben rád verhetik, ha azt mondod, hogy a kanyar miatt nem vetted észre. "A jármű sebességét az (1)–(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell." A megosztott felelősséget csak úgy kerülheted el, ha a belátható távolságon belül ÉS a féktávolságon belül lép eléd.

A megosztott felelősség amúgy csak az anyagi természetű dolgok miatt szükséges, hogy a KGFB-d fizet-e, és mennyit a gyalogosnak. Ha bizonyíthatóan szabályt sértett mindkét fél, akkor a rendőrség a bírság 100%-át kiszabja mindkettőnek. Ez alól inkább csak elgázolt gyalogosokat mentesítenek, mert úgy gondolják, hogy elég büntetés nekik a sérülés. De ha mondjuk rád a rendőrség szerint nem hárult semmi felelősség, akkor a gyalogostól (illetve örököseitől) kérheted az autódban esett kár árát.

ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én elismerem, hogy hibáztam, mert ott inkább 40el kellett volna mennem és akkor tuti megtudtam volna állni időben, megmondom őszintén, hogy rutinból vezetek arra, mindennap útba esik, nem igazán számítottam ott gyalogosra az út közepén, főleg, hogy tényleg pár méterrel utána ott a zebra is, szóval nem akarom mentegetni magam és tanultam is a szituációból, szerencsére nem történt baj, csak az zavart hogy ha jól hallottam egy k*rva anyádat hagyta el a gyalogos száját, ami azért érdekes, mert nem csak én hibáztam.
ápr. 2. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!