Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudnom kellett volna ezt az...

Tudnom kellett volna ezt az indexes-lámpa trükköt? Benne van a KRESZ tanagyagban?

Figyelt kérdés
Csak néhány hete van jogsim, és tegnap apám autóját használtam, ami egy Skoda Octavia 2005 1.6 benzin. Mikor hazeértem az autóval, akkor valahogy bekapcsolva felejtettem az indexet és úgy állítottam le. Tegnap délutántól ma reggelig úgy állt az autó a ház előtt, hogy senki nem vette észre, hogy ég a lámpa, és reggelre lemerült az akku, mikor apám munkába indult volna. Elég csúnyán lebaxott amiért úgyhagytam az indexet, és szeritne tudnom kellett volna, hogy olyankor égve marad a helyzetjelző lámpa.

ápr. 19. 13:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A lámpákat például nem lehet véletlenül bekapcsolva felejteni, mert ha kinyitom az ajtót akkor hangosan sípol az autó. De ez nem sípolt.
ápr. 19. 13:42
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy benne van-e tananyagban, én nem emlékszem rá, de már 19 éve vizsgáztam. Ez a "trükk" már nagyon sokakat megszivatott hasonló módon, én is ismerek olyat aki megjárta. Szerintem egy fiataltól nem elvárható, hogy tudja, hacsak nem ez a szakmája.
ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne, mivel ez a funkció nem minden autóban van. Nem elvárható, hogy a kresz tanfolyamon az összes autotípus, minden egyes funkcióját megtanítsák.


Ehhez a kezelési útmutatót kellett volna elolvasni az autó használata előtt, ami nyilván nem életszerű.

ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kresz tananyag, inkább a VW konszernes autók sajátossága (de lehet más gyártó is alkalmazza),hogy féloldalasa működik úgy is a helyzetjelő,hogy az indexkart abban az irányban elhúzod, viszont síponia kellett volna a kocsinak ez esetben is, nem csak tompitottra.
ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mad Max2 ***** válasza:

ezta trükköt már a wartburg és más öreg autók is tudták


Ez arra lett kitaláálva hogy ha sötétben félre kell állni az országuton akkor ne rongyoljanak bele hátulról az autódba, mert hogy azon az oldalon ahol az utra lóg az autó világítanak a helyzetjelzők


Szerintem a mai autókon eza funkció már kihalt

ápr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BeefEater ***** válasza:
100%

Sok mai autóban van ez a funkció. Az enyémben is, de nagyon ritkán használom.

Ezt nem a KRESZ tananyagban tanítják, az autód kezelés utasítását illett volna átfutnod mielőtt vezeted.

ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy vess egy pillantást a leparkolt autóra, hogy ajtókkal lámpákkal stb. minden rendben van-e, azt nem a KRESZ-oktatás révén kéne tudnod, hanem a józan paraszti eszeddel.
ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Fényes nappal nehezen észrevehető az pici fény. Sokkal gyengébb mint a tompított.
ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Annyira nem pici az a fény, a közlekedés összes többi résztvevője is elég gyorsan észre szokta venni.
ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes lenne az a tananyag, amelyikben a magyarországi közlekedési szabályok mellett azt is megtanítják, hogy egyes autógyárak milyen technikai megoldásokat alkalmaznak.

Amúgy ha kettő darab 5 wattos helyzetjelzőtől letérdel egy akkumulátor, akkor már nem lehet kimondottan top állapotban.

Különben a 70-es években a Skoda S100, a Trabant, a Wartburg szintén alkalmazta ezt a kapcsolási módot.

ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!