Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mozgássérült kedvezmény...

Mozgássérült kedvezmény igénylése?

Figyelt kérdés

Tisztelt Válaszadók!


Súlyosan mozgássérült vagyok, és szeretném igénybe venni a SZEMÉLYGÉPKOCSI SZERZÉSI ÉS ÁTALAKÍTÁSI TÁMOGATÁST, annak is a közlekedési kedvezményét. Hallomásból tudom, hogy a mozgássérült kedvezményben 60% kedvezmény vehető igénybe, mivel az állam egy utalványt biztosít a fizetéshez.


Link a támogatásról: [link]


Pontosabban az alábbi linken található elektromos háromkerekű triciklir szeretném megvásárolni: [ [link] amelynek ára 5000,00 Ft. Amennyiben jogosult lennék a 60% kedvezményre, csak 2000,00 Ft-ot kellene fizetnem.


A weboldalon azt olvastam, hogy "Mozgásukban korlátozottaknak 60%-os állami támogatás igénybevehető. Az államtól kapott utalvány beváltható, az áraknak a 40 százalékát kell csak kifizetni!"


Ma telefonon felhívtam a 1818-as kormányvonalat, és az ügyintéző szerint csak azokra a járművekre vonatkozik a kedvezmény, amelyek legfeljebb 10 km/h sebességgel haladnak, és nem igényelnek vezetői engedélyt. Ugyanakkor a választott háromkerekű triciklire nem szükséges vezetői engedély, és 25 km/h sebességgel is képes közlekedni. Az ügyintéző ellenkezőjét állította, mint amit én tudok. Sajnos nincs jogosítványom.


Mit javasolnak?


Segítsenek, hogy kit kereshetnék fel ebben az ügyben?


Illetve, hogy kell elindítani az egész folyamatot?


Köszönettel,


ápr. 21. 18:02
 1/2 A kérdező kommentje:

A második link:

[link]

ápr. 21. 18:03
 2/2 anonim ***** válasza:
Először a körzeti orvoshoz kell menni és majd ő tudja hogy utána mit és hoygan kell csinálni.
ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!