Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerral közlekedh...

Elektromos rollerral közlekedhetsz az úton?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a kerékpáros Kresz vonatkozik az elektromos rollerekre is, bringával pedig mehetsz az úton, (ha a tábla nem tiltja), tehát akkor elvileg rollerrel is.

ápr. 22. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Más sem hiányzik már.
ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom a kerékpáros Kresz vonatkozik az elektromos rollerekre" - rosszul tudod, semmi nem vonatkozik rá, nincs a KRESZ-ben elektromos roller


Más kérdés, hogy nekem rendőr mondta, hogy 25 km/h-ig nem erőltetik a nem csak rásegítős elektromos kerékpárok izélgetését sem. De hivatalosan ezekre semmi nem tartozik. Azért szoktak az emberek a kerékpársávon menni, mert még az a legnormálisabb és legbiztonságosabb. De autók között semmiképp ne cikázz vele, a saját érdekedben.

Az meg megint más kérdés, hogy főleg a bérlős rollerek amúgy nem arra vannak, hogy az emberek azzal járjanak dolgozni stb. kb. azért vannak kitalálva, hogy a turisták a látványosságok között kényelmesen mozogjanak, csak van pár agyhalott, aki a bicikli alternatívájának tartja.

ápr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

A bérlős rollerek alkalmazásában van leírva, hogy a biciklis Kresz szerint használd a rollert. Más kérdés, hogy mennek vele mindenhol, úton is, járdán is. Amúgy a bicikliúton megyek vele, ha van rá mód, az a legjobb alternatíva. Csakhogy nincs túl sok bicikliút a városunkban, és nem is biztos, hogy arra megy, amerre nekem kéne, ilyenkor szoktam a járdán menni. Ha a járda vállalhatatlanul rossz minőségű, esetleg szűk és/vagy tele van gyalogossal, akkor nincs más lehetőség, megyek az úton. Lehetőség szerint, minél kisebb forgalmú utakon szoktam menni.

ápr. 23. 00:52
 4/6 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Az elektromos rollerek még mindig nincsenek normálisan szabályozva. Jelenleg segédmotoros kerékpárnak kezelik (ezt is csak félig-meddig). Elméletileg az úttesten kell közlekedni, de ha óvatosan a járdán mész, akkor szerintem senki nem fog szólni.
ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A bérlős rollerek alkalmazásában van leírva, hogy a biciklis Kresz szerint használd a rollert." Tehát ez a bérlő cégnek a javaslata/szabálya.

De akkor meg nem értem, mi a kérdés? Biciklivel hol mész, ha nincs bicikliút vagy biciklisáv? Az úttest jobb szélén.

ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A roller Magyarországon nincsen szabályozva... mehetsz vele kerékpárúton majd a buszmegállót elérve, összecsukod és felszállhatsz vele a buszra/trolira/vonatra, stb.


Nyílván, így logika meg biztonságosság szerint kell vele menni.


Am jövőre az új KRESZszel biztosan lesz szabályozás rá

ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!