Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek, ha úgy...

Megbüntethetnek, ha úgy biciklizem az úttesten, hogy nem fogom a kormányt?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 16:11
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem, de kéne. Egy óvatlan pillanat és baleseted lehet, elveszted az egyensúlyod mert vagizol,épp előznek, kocsi alá kerülsz és a sofőr egy életre cipeli ezt. Te pedig meghalsz.

Fogd meg a kormányt vagy ne ülj biciklire. Nem való neked.

ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! "A büntetőjogban a közúti veszélyeztetés egy közlekedési bűncselekmény. A közúti veszélyeztetés bűntettét követi el, aki a közúti közlekedés szabályainak a megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki.2
ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ 54. §

(7) Tilos

b) elengedett kormánnyal kerékpározni


Tehát igen.

ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen, mivel ez egy ön- és közveszélyes manőver. Lehet hogy barmi zavaró tényező nélkül simán meg tudod csinálni, ellenben közúton bármikor történhet valami váratlan, ami pl azonnali korrigálást igényelne tőled, és jobb esetben csak felnyalod az aszfaltot, de ha mások is közlekednek körülötted, akkor simán lehet belőle komoly baleset is.
ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
71%
Egyes vagyok,annyiba javítom magam,hogy megbüntetHETNEK,de sajnos nem fognak, ahogy azokat se, akik nem húznak láthatóságit, vagy az ittas, tudatmódosítós sofőröket sem és sorolhatnám. Valahogy ott sosincs igazságszolgáltatás,ahova valóban kéne az utakon.
ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
14%

Szabály szerint megbüntethetnek, bár elég röhejes, mondjuk egy forgalom nélküli úton.

Orosz félverseny kerékpáron nőttem fel, ami elengedett kézzel is pontosan tartotta az irányt, még rossz úton is. Kanyarodni is simán lehetett, döntéssel.

Ha akkor tudtam volna, hogy tilos elengedni, a röhögőgörcstől felfordultam volna.

A 26 collos teleszkópos MTB meg kifordul az ember alól, ha elengedjük. Nem is hittem volna, hogy ilyen létezik.

Sápítozók kedvéért, nyilván nem veszélyes környezetben engedi el az ember.

ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 "A 26 collos teleszkópos MTB meg kifordul az ember alól, ha elengedjük"


Na azért nem kell valamit leszarozni csak azért, mert neked valami speciális akármi kell a világ legegyszerűbb gyerektrükkjéhez. Soha nem volt gyerekként más biciklim, csak MTB-m, abból is csak olcsó szar fajták, de soha nem okozott problémát kéz nélkül tekerni egyikkel sem, kanyarodni is simán lehetett.

ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
38%

6. Aztán ki mondja azt meg,hogy milyen környezet veszélyes? Szerinted nem lehet forgalommentes úton balesetezni? 😂👏🏻

Sokkal jobb, főleg hogy segítséget se tudsz magadra hívni. Tök logikus,hogy arra élezed ki,hogy engedje el, ahol nincs forgalom,nem lesz baja...

ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!