Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem használják a bicikli...

Miért nem használják a biciklisek a védett kerékpársávot?

Figyelt kérdés

Pesten az előbb a Kálvintól a Corvinig sétáltam el. Mivel korábban is észrevettem, hogy a járdán közlekednek balesetveszélyes tempóban, ezért most össze is számoltam. Összesen 7-en használták a járdát és egy ember a kerékpársávot.

Rolleresek még hülyébbek.

Miért nem használják a védett kerékpársávot?



ápr. 28. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Aki nem bringázik, nem érti. A piroson áthajtókat stb. nem védem. De a kerékpáros hálózat nálunk botrányosan rossz. Ehhez hozzájön az is, hogy az autósok sem veszik semmibe.

Lehet, van sáv, de balesetveszélyes. Jobbra kanyarodó autós nem ad elsőbbséget, leszorítják stb.

A gyalogosok is megérik a pénzüket. Tudok olyan helyeket, ahol a járdával párhuzamosan fut a kerékpárút. Hol tologatja a babakocsit? Ott.

Megráparkolnak. Soroljam?

ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez a zöld bólyával tele rakott úgy nevezett védett kerékpársáv
ápr. 28. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet egyszerűen hülyék,szar hogy az emberek többsége utál mert ráülök egy kerékpárra,de valahol érthető is pl. az ilyenek miatt
ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én konkrétan tisztelettel nézek az olyan bringásokra, akik a biciklisávon jönnek és megállnak a piros lámpánál a zebra előtt. Budapesten ez nagyon ritka, de ha milliárdos lennék adnék 20 ezret mikor látok egy ilyet :D Van egy-kèt korrekt
ápr. 28. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre pirost nyomót meghívom a kerékpártúrára Budapestre. Ha egy meghatározott útvonalat hétköznap, nappal prezentál nekem szabályosan, megeszem a sapkámat.
ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Ez a kérdés gyakran megjelenik itt.


A Magyarországi biciklis infra, borzalmasan van megoldva. Én nem biciklizem, de láttam már nem egy példát, hogy mennyire használhatatlan, átgondolás nélkül megtervezett bicikliutak vannak. Ezeket nem azért csinálták, hogy megkönnyítsék az emberek dolgát, hanem azért, hogy meglegyen a látszat, hogy tettek valamit. Az utak minősége is rossz, és mielőtt valaki ideírja, hogy "Az autó is rossz, én is mehetek a járdán?", hozzáteszem, hogy négy kerekű, kényelmes üléssel, lengéscsillapítókkal felszerelt autóval más közlekedni, mint egy mezei kerékpárral. Nem áll fenn, hogy belemész egy kátyúba és felborulsz, és nem kapsz aranyeret a hepehupáktól.

Az hogy el van különítve az út, az nem tesz semmit, mert nem egyszer látni, hogy a birka gyalogosok a bicikliúton kolbászolnak, így folyton meg kell állnia mindenkinek, aki arra teker. Nálunk is van egy külön haladó bicikliút, amin több gyalogost láttam már, mint biciklist, és még nem is lenne baj, ha az emberek nagy része nem lenne süket, és vak, hanem félreállna, ha hallja jönni a kerékpárost.


Van egy nagyon jó videó, ahol elmagyarázzák, hogy miért nem opció a kerékpárutak használata a bicikliseknek:

[link]


[link]

ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!