Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy apróhirdetésben az...

Ha egy apróhirdetésben az áll, hogy "Az ár nem alku tárgya", akkor nem is érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés

Fix 800 ezerért volt meghirdetve egy használtmotor, és telefonos egyeztetés után, készpénzzel a zsebemben 70 kilométert autóztam egy utánfutóval az eladóhoz. Ott személyesen 650ezret ajánlottam érte, amiért az eladó megsértődött, és végül az eredeti 800ezerért sem volt hajlandó eladni.

Nem értem, hogy mire volt jó ez a hiszti az eladó részéről, mert így magával is kicseszett.



máj. 21. 14:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom már beleélte magát, hogy 800-ért sikerült eladni, erre benyögöd neki, hogy mégsem. Érdemes mindig megkérdezni telefonban, hogy lehet-e alkudni az árból egyáltalán vagy beton fix, így nem lesz csalódás senki részéről.
máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem is felcseszett volna a 650-es ajánlatod.

Ha a hírdetésben benne van, hogy az ár nem alku tárgya, akkor mi a francért kell próbálkozni? (főleg egy nevetséges ajánlattal)

máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Magával nem cseszett ki,csak veled,mert odamentél cigánykodni.
máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordított helyzetben te is felhúznád magad, ha valaki ennyit, 150-ezret szeretne alkudni, vagyis közel a negyedét az árnak, pláne úgy, hogy fix ár volt meghirdetve. Igazából nem is értem,hogyan gondoltad, hogy alkudozol?
máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
A magad fajtát én is elküldeném, hogy olvasni nem tudsz vagy fogyatékos vagy, hogy egy egyszerű magyar mondatot nem tudsz értelmezni? Húzzák az ember drága idejét ezek az alkubajnokok, azért írják oda már sokan, hogy fix. A bátrabbak azt is , hogy vasazós tesók főnökök báttyák is kíméljenek, köszi. Miért nem mész be a boltba aztán alkudsz ott is a pénztárosnál?
máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Az ár nem alku tárgya, a motor állapotát meg nem hisszük el bemondásra.


Ha a 650-et csak benyögted, akkor az tényleg a másik hülyének nézése volt. Ha megnézted, és ott derült ki, hogy a gumik szarok, az olaj csöpög, hidegen dadog, és a normál állapotú motorokért kérnek 800-at, akkor ő akart hülyének nézni.


Valaki valakit át akart bszni, és ha te voltál inkorrekt, akkor neki nem köktelessége eladni bármit is egy inkorrekt embernek, csak azért, mert az odatolta az arcát.

máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Te csesztél ki magaddal.
máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Jah magaddal b.sztál. Ezért nem éri meg sóherkedni. Feleslegesen autóztál ennyit és motor sem lett. De tőle majd elviszi más.
máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Tanulópénz. Van aki elvárja a becsületet, az egyenes emberi hozzáállást és ha nem kapja meg, ő se adja meg a tiszteletett tovább, hanem elküld a bánatba.
máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 L.. István ***** válasza:
100%
"Az ár nem alku tárgya". Nem is tudom, nekem ez eléggé egyértelmű.
máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!