Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme ilyenkor dudálni,...

Mi értelme ilyenkor dudálni, főleg rám?

Figyelt kérdés

Történt ma, hogy nyugodtan kicsorogtam egy városból egy lassan haladó autó után és mikor már nyílt terep volt elkezdtem előzni. Igen ám, csak mikor már bőven az előzött autó mellett voltam, bal oldalról egy bekötőútról 50-60 méterre egy kocsi figyelmetlenül felkanyarodott pont ugye arra a sávra ahol előztem. Mivel már amúgy is majdnem soroltam vissza így ráléptem a gázra aztán befejeztem az előzést. Mindeközben az előzött autó dudált mintha én lennék a hibás, vagy mintha ezzel bármit ő el tud érni.

Ennek mi értelme? Simán el tudom képzelni, hogy ettől lehet lett volna aki bepánikol és csinál valami hülyeséget.

Vagy nincs igazam?



máj. 24. 19:35
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Amúgy ha látom már messziről, hogy az a kocsi épp odaér akkor gondolok az ilyen esetekre, hogy mi van ha csak egy irányba néz el, de most nem tudtam, mert takarásból gurult ki.
máj. 24. 19:37
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
Pl. erős fékezésre kényszerítetted, hogy beférjél elé. Ebből te nem sokat érzel, veszel észre.
máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 SzárazKolbász válasza:
72%
Lehet figyelmeztetni próbált a közelgő veszélyre. ¯\_(ツ)_/¯ Amugy inkább az amit 2-es írt. Simán megeshet hogy nem is veszed észre, milyen közel húzodsz vissza elé. Remélem azért bocsánatot kértél tőle.:)
máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem húzódtam hozzá közel, mert még volt időm a tükörbe is belenézni. Nem azt mondtam, hogy centiken múlott.

Miért kérnék egyébként bocsánatot?? Ebben én hol voltam hibás, vagy miért nekem kellene rosszul éreznem magam?

máj. 24. 19:56
 5/24 SzárazKolbász válasza:
28%
Poén volt ne húzd fel magad. Az az autós meg valszeg bolond. Vannak akik túlreagálnak helyezetket nem kell rajt fennakadni. Ezeket hívják "overthinker"-nek.
máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem húzom csak szerintem tényleg a felkanyarodó volt a hibás. Megesik, hogy hibázunk, mindenki, ezért sem értettem minek ez a nagy dudálás. De valóban, igazad van. Sokan túlaggódnak mindent, vagy könnyen megijednek.
máj. 24. 20:03
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy csak figyelmeztette a kikanyarodót.
máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%

"Miért kérnék egyébként bocsánatot?? Ebben én hol voltam hibás, vagy miért nekem kellene rosszul éreznem magam?"

Az előzést akkor szabad megkezdeni, ha biztonságosan be tudod fejezni, és úgy kell végrehajtani, hogy nem zavarhatod a többi közlekedőt. Ezekből semmi nem valósult meg.

máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Úgy kezdtem el, és ha a másik autós megáll a stopnál, vagy legalább szétnéz, ahogy azt a KRESZ is írja akkor nem is lett volna semmi.

Az, hogy az előzés kellős közepén ő előbukkan egy kis útról arról nem tehetek. Igen, ha lakott területen történt volna, vagy forgalmas részen, akkor én is hibás lennék, mert felelőtlen vagyok, de így szerintem meg nem ez valósult meg.

máj. 24. 21:19
 10/24 anonim ***** válasza:
50%
Dudált, én is dudálnék pont figyelmeztetés célból. Ebben nincs több. Nem lett baj.
máj. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!