Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi a megengedett legnagyob...

Mennyi a megengedett legnagyobb sebesség autópályán?

Figyelt kérdés

Novemberben egy Renault Master teherautóval (nem haladja meg a 3,5tonnát) autópályán közlekedtünk. Siófoknál mentünk fel az autópályára, Bp. felé tartva. Nem sokkal később egy traffipax rögzítette a sebességünket.

Akkor 135 km/h-val mentünk (elvileg 130 km/h a megengedett, jól tudom? Ha nem javítsatok légyszi), és nem is számítottunk úgy igazán büntetésre.

Na a lényeg... egy hete kaptunk egy csekket 90.000 Ft-ról, hogy lefényképeztek minket, és 80 km/h helyett, 134-el mentünk...

Érdekes módon - hárman ültünk a teherautóban - egyikünk sem látott 80-as sebességkorlátozást (ezekre mindig figyelünk).


Légyszi írjátok meg, hogy akkor most mennyivel lehet menni kisteherautóval?


Kicsit sok ez az összeg... ha jogos a pénzbírság, akkor kaphatunk erre részletekben történő fizetési törlesztést?


Köszönöm Mindenkinek aki válaszol!


2009. jan. 14. 16:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a kresz aztmondja: 130km/h az autópályán a legfelső határ, ha tényleg nemvolt korlátozó tábla.
2009. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
50%

remélem csak viccelsz....te is írod:"hárman ültünk a teherautóban"TEHERAUTÓ!!!!!!80 a megengedett.

ez tuti szívatás volt.légy boldog vele.

2009. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
attól, hogy B jogsival vezetheted, még nem válik személyautóvá. nem azok a szabályok vonatkoznak rá.
2009. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Van egy rossz hirem a büntetés jogos.Az első válaszoló inkább tanulja meg a kreszt.a teherautoval autopályán max 90-nel mehetsz.Függetlenül attol hogy a 3.5 tonnát meghaladja e.Igen kérhetsz részlet fizetést.általában 6honapra adják meg.
2009. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

"B" kategóriás jogosítvánnyal 3,5 T-ig vezethető a tehergépkocsi, de a megengedett legnagyobb sebessége autópályán max. 80 Km/h!

Viszont a max. 2,5 tonna legnagyobb öszsúlyt meg nem haladó, zárt rakterű járművekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint a személygépkocsikra, vagyis 130 Km/h autópályán.

Ez azért is érdekes, mert pl. egy zárt VW Transporter mehet 130-al, míg egy platós változat csak 80-al!

A Renault Master több mint 2,5 tonna, ezért még ha zárt is akkor is csak 80 a megengedett autópályán/autóúton! Egyéb úton 70 Km/h!

2009. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

17:47-esnek:

Neked se ártana ismételni kicsit, 80 az a 90.

2009. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Bocsánat, B kategoriás vagyok, meg se szólaltam....(1.)
2009. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: jaj, de kedves vagy!

Mivel nem tanultam kreszt, nem vezettem még soha teherautót, mivel nem én ültem a kormány mögött, talán elnézhetnéd nekem a kérdésre várt válasz tudatlanságát...

Ez az oldal nem arról szól, hogy leszóljunk másokat, hanem hogy segítsünk a másikon...


A TÖBBI HOZZÁSZÓLÓNAK KÖSZÖNÖM SZÉPEN HOGY VÁLASZOLT!!!

2009. jan. 14. 20:07
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Már bocs de én dobozossal járok és én 90nel szoktam menni.És érdekes modon nem büntettek meg soha gyors hajtásért
2009. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy nem, mert van tűréshatár. De 130 sajna már nem fér bele.
2009. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!