Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meg van még a Skyeurope Airlines?

Meg van még a Skyeurope Airlines?

Figyelt kérdés
Még régebben úgy hallottam hogy csődbe ment. :(
2010. dec. 1. 20:46
 1/4 A kérdező kommentje:
2010. dec. 1. 20:47
 2/4 anonim ***** válasza:

A SkyEurope légitársaság felszámolási eljárása lezárult, a légitársaságnak nincs fedezete a hitelezői, köztük a fogyasztói igények kielégítésére, a kárvallott magyar fogyasztóknak ezért a kártyakibocsátó bankjuknál kell jelezniük igényüket – közölte az Európai Fogyasztói Központ (EFK) Magyarország.


[link]

2010. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


A Skyeurope tartozásai miatt 2009. június 18-án a párizsi Orly reptér feltartóztatta a társaság egy gépét. Az eset eddig példátlan volt és máig vitatott jogszerűsége.


A társaság kiutat látott gépállománya jó részének eladásában és új befektetők találásában, de elismerték, hogy teljes átszervezést igényel a társaság, mivel jelen állapotában nem működtethető gazdaságosan. A 2009-es nyári járatok még elindultak, azonban az őszi időszak már bizonytalan volt, az utasok bizalma megrendült a társaságban a párizsi eset óta. A légitársaság június 22-én jelentette be, hogy bírósági védelmet kér a hitelezőktől, de nem fizetésképtelen.


A cég 2009. augusztus 31-én csődöt jelentett, járatait szeptember 1-jétől azonnali hatállyal törölte. A SkyEurope felszámolási eljárása szeptember 10-én kezdődött meg.

2010. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

és mi lett a gépekkel és a pilótákkal?

A gépeket eladták? A pilótákat csak úgy kirúgták vagy segített nekik a Skyeurope elhelyezni őket egy másik légitársaságnál?

2010. dec. 2. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!