Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elütöttem egy gyalogost,...

Elütöttem egy gyalogost, könnyebb sérüléseket szenvedett, az autómban kár keletkezett. Mi lehet a büntetésem? Ilyenkor fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
5 óra után elütöttem egy gyalogost,lakott területen belül,de házak már nem voltak,a tábla 5 méterre.Közvilágítás nem volt, a gyalogoson sem láthatósági mellény.Ki akart kerülni egy tócsát,és ezért bejött teljesen a felezővonalig.Későn vettem észre,mert egy szembejövő autó elvakított,kikerülni nem tudtam,mert akkor frontálisan ütköztem volna a szembejövővel.A mentőt kihívtuk,rendőrséget is,a fejét össze kell varrni,nincs komolyabb baja.A rendőr szerint elvehetik a jogosítványom hónapokra.Ez igaz?Eddig egyetlenegy balesetem sem volt,ittas sem voltam.A szélvédőm betört,ki kell cserélni.Ilyenkor fizet a biztosító?
2010. dec. 8. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
na neeee, ne viccelj már, mit keresett a gyalogos a felezővonalnál ?? én nem hiszem h felelősségre lehetne téged ebben jogilag vonni .... abszurd lenne
2010. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
kikerült egy nagyonnagy tócsát,a rendőrök le is fényképezték.
2010. dec. 8. 19:31
 3/20 A kérdező kommentje:
és a biztosításról tudsz vmit?
2010. dec. 8. 19:32
 4/20 anonim ***** válasza:

Hogy elvehetik-e a jogosítványodat arra inkább egy történettel válaszolnék:

Évekkel ezelőtt apukám nem adta meg az elsőbbséget egy kisebb kereszteződésben. Este volt, szintén rossz látási viszonyok. Karambolozott egy autóval. Az autóban egy férfi szállította haza az idős édesanyját akit combnyaktörés miatt műtöttek. A karambol következménye volt, hogy a nénit vissza kellett vinni a kórházba, mert nem volt bekötve. Pár hét múlva meghalt. Egyéb személyi sérülés nem történt.

Apunak elvették a jogsiját, nemrégen kapta vissza olyan feltételekkel, hogy alkalmassági és mindenféle vizsgálatokra meg tesztekre kell mennie.

A baleset 5 éve történt.

2010. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mivel a gyalogos könnyű sérüléskeket szenvedett, ezért, szabálysértési eljárás fog indulni ELLENED, és egy előadó majd az íróasztalnál a papírok alapján el fogja dönteni, hogy ki ill. mi okozta a balesetet. Ha a végén kijön, h a gyalogos volt a hibás, akkor kérheted károd megtérítését tőle, ha nem fizet akkor polgári perben. A kötelező erre nem vonatkozik, hisz a gyalogosnak olyan nincs. Ha azt hozzák ki hogy te voltál a hibás akkor majd úgy 3 hónap múlva kapsz egy csekket aminek a végén legalább 4 nulla van és előtte egy másik szám, és el is vehetik a jogosítványod néhány hónapra. A végén "fellebezhetsz" ha ismét fellebbezel bíróságra kerül, amit egy "tárgyaláson" rendeznek, ha még mindig kifogással élnél, akkor lehet tartani tárgyalást, ahol bizonyítékok bemutatásának van helye.
2010. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
igen, kb így van, na de lényeg h ha nem zebra volt, ugyan hogy hoznának ki téged hibásnak?? ne vicceljünk már ... ilyen alapon autópályán is botorkálhat a gyalogos az út közepén, szal csak szépen, lassan ....
2010. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Pl úgy hozhatják ki hibásnak (sajnos), hogy nem az út és időjárási viszonyoknak megfelelően közekedett ez pl 30.000 Ft
2010. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

én nem érzem magam hibásnak,megtettem minden tőlem telhetőt.a megengedett sebesség alatt mentem,felsegítettem,nem hagytam elmenni stb.

elkerülni pedig semmiféleképpen nem tudtam volna,mert ha nem vele,akkor a szembejövő autóval vagy egy oszloppal ütközöm.

2010. dec. 8. 19:47
 9/20 anonim ***** válasza:
Én ezt tudom, és szerintem sem te vagy a hibás, de fogadj ügyvédet, a kártérítés miatt úgyis szükség lesz rá, és az előbb leírtak miatt vsz. valamiért úgyis téged fognak megbüntetni. Sajnos ez a magyar valóság, az ügyvéd segíthet.
2010. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

az ügyvéd érne vmit?volt már egy "ügyem",teljesen más témában,nem közlekedéssel kapcsolatos,ott sem én voltam a bűnös mégis én jártam meg...az ügyvédem meg magasról lesz**t,a pénzt bezzeg elfogadta...nem tudom megéri-e nekem még az ügyvédért is kiadni,a kocsit is meg kell csináltatni,gondolom ezek után büntetés is lesz...

csak arra lennék kíváncsi,hogy akkor mit kellett volna tennem?mi lett volna a helyes?ráadásul ismerem a gyalogost,nem épp jó körülmények között él,és "bánatát" általában alkoholba folytja...."bezzeg" most tisztább nem is lehetett volna.ez az én szerencsém.

2010. dec. 8. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!