Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklis szabálysértés 18 év...

Biciklis szabálysértés 18 év alatt. Milyen büntetésre számíthatok rendőrségi feljelentést követően?

Figyelt kérdés
Az történt h lámpa nélkül bicikliztem sötétben és a rendőr megállított és feljelentett szabálysértés vádjával. 16 vagyok. Milyen büntetésre számítsak? Lehet pénzbírság ha nin cs jövedelmem?(Mivel nem vagyok 18 tehát még tanulok)
2010. dec. 8. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Közmunka, amúgy szerintem max. 10e ft csekkre számíthatsz.

Pontosat nem tudok mondani.

Engem is megállított, és azt mondta 600ft egy lámpa, vegyek rá, de végül tovább engedett.

Csak hogy itt kössek ebbe bele:

-A kormányom Downhill/Freestyle kerékpározásra alkalmas kormány, szóval közel 2x vastagabb a rendesnél, nem tudom van-e olyan lámpa ami átéri + a nyeregcső is vastagabb

-600Ft? Az elem többe kerül, a lámpa meg 3000nél kezdődik...

2010. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
első kb 1200 Ft-ért bármelyik kerékpáros boltban kapsz első lámpát, ami felmegy a bringádra ;) 3 db AAA elemmel működik, amiből 4 darab tölthetőt kb egy ezresért vesztegetnek a lidl-ben a héten
2010. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én ugyan elmúltam 18, de nem vagyok keresőképes, tavaly ugyanezért, mint Te 3 ezres csekket kaptam kézhez akkor a rendőrtől. Pedig még nem is volt teljesen sötét..
2010. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
500 Ft-ért vettem lámpát még anno a biciklimre, aki meg nem tud lámpát felszerelni, az ne közlekedjen biciklivel, gyalogoljon
2010. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
:DD az első válaszolónak többe kerül a kormánya, mint egy normál bicikli és azon van kiakadva, hogy 600 ft helyett 1000 egy lámpa...
2010. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nyáron kormányon szállítottam egy barátomat amikor kivett egy rendőr.annyira lefoglalta az hogy a kormányon vittem hogy elfelejtett megbüntetni azért mert nincs lámpám,első fékem.
2010. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A lámpa a zsebemben volt, akkor indultam és még nem raktam fel. Megmutattam neki de már nemizgatta a dolog.
2010. dec. 8. 23:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:

Nem az a bajom hogy én nem vettem, mert nem járok sötétbe, csak 1x rám sötétedett, amúgy meg van fullface-hez sisaklámpám csak azzal hülyén nézne ki az ember a városban.

Amúgy nem láttam még olyan lámpabefogót ami átérné a kormányom.

Lehet hogy van, sőt tuti, csak még nem találtam.

2010. dec. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És azt mikor fogjátok megérteni, hogy nem azért kell a lámpa, hogy a rendőrbácsi nyugodtan aludjon, hanem azért, hogy ne kelljen éjszaka azzal becsöngetnie anyádhoz, hogy halálra gázolt egy autós, amiért nem vett észre a sötétben?
2010. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz én is utálok úgy vezetni hoyg bármikor ott lehet egy barom az út szélén kivilágítatlanul,és én megyek miatta börtönbe!
2010. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!