Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma lesz az első vezetési...

Ma lesz az első vezetési órám, nehéz lesz így hóban?

Figyelt kérdés
Ráadásul estefelé(szürkületben) és az oktató azt mondta, hogy én fogom kivinnia tanpályára a kocsit. Bár már sokat mentem kocsival,( előre,hátra, kanyarodás,y, ilyenek mennek) csak mégis most sötétben,hóban,forgalomban. 17F
2010. dec. 11. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én oktatóm mindíg azt mondta: " a félelem csak kudarcod eredményez, a legfontosabb, hogy emlékezz arra, amit tanultál, és koncentrálj." Amúgy nem nehezebb, bár nemtudom mekkora a hó. Ne feledd, ez még nem vizsga
2010. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem merek elkezdeni vezetni addig, amíg ki nem tavaszodik, száraz időben is bőven elég lesz nekem belejönni :) De bátraké a szerencse, és ha ilyen időben menni fog, tök jól fogsz vezetni. Hajrá!
2010. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem kell félni hóba a legélvezetesebb vezetni, kanyarba lepadlózod ellenkormányzol és kész :) de persze a helyes arányokra figyelj és profin lehet ilyenkor driftelni :)
2010. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Jobb, ha ilyen időben gyakorolsz oktatóval melletted, aki le tudja állítani a kocsit, mielőtt baj lenne, minthogy először élesben egyedül találkozz havas, csúszós pályán. Inkább örülj neki:)
2010. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát hallgass rán, én mikor forgalomban vezettem 10-15 centis hó esett annak idején!

Néhol tükör jég volt, ott megtanultam vezetni csúszós úton, utána száraz úton vizsgáztam és annyira jól sikerült hogy egy hibám nem volt.

Ha hóban megtanulsz vezetni legalább már nem kell majd hozzászoknod a következő télen a síkos úthoz!

Én azóta imádok hóesésben vezetni, sokkal jobb mint pl. esőben!

2010. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

és be mer ülni melléd az oktató? huha, én tuti inkább egyedül küldenélek ki ...


amúgy a sötéttől ne félj, hát gondolom azon az autón is van lámpa, a hó miatt meg csak világosabb is lesz, szal nincs probléma

2010. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én hasonlóképpen kezdtem a rutint, szakadó esőben,sötétben, úgy hogy előtte nem vezettem semmit se.

Sok sikert

2010. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a 87-es nagy havazásnál kezdtem vezetni (ha vannak itt olyan korúak, akik erre emlékeznek). Ennek ellenére később mégis sikerült alaposan összezúznom már a saját autót, mert megcsúsztam a felhalmozott hókásán. Azóta viszont eltelt 23 év és szerencsére már nem zavar a hóban vezetés. Szerpentinen is jöttem le friss hóban, alatta jégborda.. Még egy megcsusszanás sem volt. Gyakorlás kérdése.
2010. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aki hóban tanul meg vezetni, az mindenhol fog tudni vezetni...
2010. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs mitől aggódnod, az oktató melletted ül, és nem Te vagy neki az első diák, akit havon tanít. Tudja, mire kell figyelnie, és nem hagy hibázni.:)


Én nyáron tanultam vezetni, és jeges úton vizsgáztam. Előtte vettem néhány pótórát, hogy megszokjam az új környezetet. Én úgy álltam hozzá, hogy télen lassan kell közlekedni, így a szituációk értelmezésére is több időm marad, jobban figyelhetek a táblákra stb.


De az igazi előnye a téli iskolavezetésnek az volt, hogy a saját autómban az első tél nagyon meglepett volna! Még így is háromszor történt meg, hogy 20 km/h-val érintem a féket, hogy lassítsak egy kereszteződéshez, és hallom blokkolni a kerekeket, az autó pedig semmit sem lassul. Ha nyáron tanultam volna, tuti nem 20-szal érkezem.


Szóval örülj a felsorolt előnyöknek, és hajrá! :)

2010. dec. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!