Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon miből áll a...

Magyarországon miből áll a jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

Nálunk (romániában), az elméleti órák befejezésével le kell tenni egy ún. "belépési" vizsgát, ezután lehet menni tanulni vezetni. a vezetés befejeztével jön a "kilépés" az iskolából, innen lehet menni a rendőrségre leadni az elméleti tesztet, majd a vezetést a rendőrrel.

Mind a 3 (belépés, kilépés, elmélet) tesztnél minimum 22 pontot kell elérni a 26ból a számítógépes felmérésen ahhoz, hogy átmenj.

Itt csak nem régóta van ez így, kíváncsi lennék, hogy a magyarországi viszonyokhoz képest hogy állunk. Ott is ilyen körülményes az egész?


2011. szept. 20. 11:59
 1/6 anonim válasza:

KRESZ, más néven elmélet:)-- ebből vizsga

Rutin pályán megtanulod az alapokat, emelkedős indulás,tolatás,szlalom,ilyenek...--vizsga

aztán városi vezetés,értelem szerűen a városban, autópályán--vizsga ebből is


Ja és ezen kívül van még az elsősegély tanfolyam és abból is vizsga..ennyi :)

2011. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. KRESZ vizsga(szabályok) számítógépen, 55 kérdés, ebből 10 hárompontos, a többi egy; 65 pontot kell elérni a 75-ből.


2. vezetés órák, utána vizsga(járműkezelés(rutin, minimum 9 órát kell venni hozzá))


3. forgalmi vizsga(az előzőn fölül még 19 óra)


Ezt a hármat a KRESZ vizsga után 2 évvel meg kell csinálni.


Plusz kell egy elsősegély vizsga, amit lehet előtte, közben, utána, amikor akarod, csak addig nem állítják ki a jogosítványt, amíg nincs meg.

2011. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor ott még talán körülményesebb :) elsősegély nekünk egyben van az elmélettel, vagyis a kresz-el, csak úgy mint a mechanika és a büntetések. nekünk ebből állítanak össze egy 26 kérdésből álló tesztet. és az a rossz, hogy van sok olyan kérdés, ahol több válasz is helyes, de ez nincs meghatározva... na meg persze arról ne is beszéljek hogy román nyelven folyik az egész...:))

:( úgy félek..

2011. szept. 20. 12:17
 4/6 anonim válasza:
Én is romániai vagyok,de magyar nyelven tanulom. így sokkal egyszerűbb, mint románul. Félni pedig nem kell, nem vészes.
2011. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én azért csinálom románul hogy jobban megtanuljam a nyelvet:p és sokan nekem épp azt mondták, hogy így a könnyebb, ha azt nézed hogy a rendőr is román lesz melletted..
2011. szept. 20. 13:29
 6/6 A kérdező kommentje:

sziasztok! :D

kiderült, hogy mégsem körülményes megszerezni a jogosítványt:)

kedden vizsgáztam, és elsőre sikerült! annyira örülök:D

2011. okt. 27. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!