Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes/Lehet-e normál benzine...

Érdemes/Lehet-e normál benzines autóba bioetanolt tankolni?

Figyelt kérdés
Nem károsítja a motort, működik vele az autó?
2011. jan. 15. 11:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ja a nagy környezetvédők biztos károsabb a kukorica megtermelése mint a kőolaj kitermelése meg a különböző katasztrófák a világon.

[link]


[link]


[link]


[link]

2011. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A lényeg az hogy nem kell isteníteni az etanolt, az sem csodaszer. Jól hangzó dolgok, hogy a motor jobb, a környezet tisztább, és még olcsóbb is. Csak ennek van egy pár buktatója amiről hallgatnak az etanol átalakítót forgalmazók. Például én árajánlatot kértem a kocsimra hogy mennyiért csinálnák meg, az egyik helyen azt mondták hogy ebbe a típusba semmi képpen sem, mert nem fog normálisan működni, a másikban lazán megcsinálták volna. Vigyázni kell ezzel az etanollal. Aki kísérletezgetni akar tegye, én nem fogok.
2011. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg felháborító dolog ha az uj kocsik ilyen minőségűek nekem 1 hónapig az ásványvizes pet palackot sem marta szét az etanol de mostmár biztos kipróbálom egy fél litert elteszek egy félévre
2011. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%
Én nem ajánlanám.. Mi is kipróbáltuk egy Új autón (Skoda Octavia Tour) 50-50%-ban és nehezebben indult, sőt folyamatosan valami motorhibát jelzett a műszerfalon amit a szervizben sem tudtak megállapítani miért jelez.. Aztán csak benzint tankoltunk és amint teljesen kiürült az etanol a probléma is megszűnt, én nem mernék kockáztatni, itt az oldalon is olvastam hogy valaki ugyanígy járt mint én egy ugyanilyen autóval, szal lehet csak a Skodák nem szeretik :)))
2011. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az új autók sokkal jobbak mint a régiek, mert kevésbé környezetszennyezők, biztonságosabbak, nagyobb a teljesítményük és még hosszan sorolhatnánk. Ellenben az új autók érzékenyek a sok technika miatt, ezért nem viselik jól a sufnituningot. Az etanol jó az öreg lélekvesztőkbe, de új autóba nem javasolnám!
2011. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti: ha a szervízben se tudták megállapítani miért jelez a hibajelző, akkor nagyon rossz szervízbe vitted. Látatlanba megmondom, hogy a lambda szonda szegény keveréket jelzett, azért világított.

Csak a félreértések elkerülése végett, ne kell a bioetanolt a metil-alkohollal összekeverni, ami valóban károsítja a gumi, és műanyag alkatrészeket. Aki fél tőle, ne tankoljon etanolt, én azt javaslom. 3 évig használtam tisztán az előző autómba (suzuki swift '93) minden hiba nélkül. én először felesbe használtam fél évig, majd megvettem bele az átalakítót, beszereltem, és utána 1000 km után vettem bele egy üzemanyagszűrőt, és lecseréltem... értelme nem volt, mint utólag kiderült. utána 3 évig mentem 100% etanollal, mindenféle meghibásodás nélkül. Hazudok. Egy meghibásodásom volt. Cserélnem kellett az első lengőkart, mert a bal alsó talpas megadta magát...

Egy szónak is száz a vége, aki fél az etanoltol, ne tankoljon.

Hülyeségeket pedig legyetek szívesek mellőzni, ilyenekre gondolok: "az etanol szétmarja a benzincsövet", vagy "az etanol tönkreteszi a motort", "az etanol magasabb hőmérsékleten ég, mint a benzin" stb.

Aki nem tud róla semmit, csak olvasott valahol valakitől valamit, az inkább ne írja itt a tanácsait, mintha tény lenne.

Én a jelenlegi autómmal is 50% etanollal járok (még nem volt pénzem megvenni az átalakítót), hibamentesen. Minusz 10-ben is gond nélkül indult. (100% etanol átalakítás mellett télen ajánlott, kb 10% benzint használni pluszba)

2011. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, ment a hasznos.


Peugeotba gondoltuk, hogy tankolunk, bár ott az elektronika érdekes dolog tud lenni :D


Mondjuk E85 50-esbe 98-as benzinnel? Annak általában 100 körül van az oktánszáma, nem 98, átlagban megvan egy 92,5 :D Csak nem tudom, hogy mennyire szeretné a kocsi...

2011. jan. 15. 16:22
 18/21 Zozzancs válasza:

Igazából az a válasz, hogy nincs válasz. Sajnos nem tudhatod, hogy a te autód hogy fog reagálni a dologra, hacsak nincs ismerősöd hasonló kocsival. Ezügyben érdemes a két nagy gyártót (e85power és bioetun) is megkérdezni, hátha, esetleg itt körülnézni, hátha találsz márkatársat: [link]


Az autók nagy hányada hajlandó működni hiba nélkül 50-50%-os E85-benzin aránnyal. Átalakító nélkül és maxiumum eddig mennék el, és persze ha kigyullad a check engine lámpád, tankolj rá benzint, és ne próbálkozz nagyobb E85 aránnyal.

2011. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
A belsőégésű motorokat bioetanolra fejlesztették ki. A benzin az ami károsítja, mégis beletankoljátok.
2011. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

"Senkit nem ilyesztgetek. Lehet hogy te a 16 éves autódba lazán beleöntesz akár lóhugyot is, elhiszem hogy annak már mindegy, de egy újabb, 3-4 milkás kocsiba lehet hogy 10x meg kéne gondolni hogy mit és főleg hogyan."


Kizárt hogy az etanol vágta tönkre. Gondolom előtte benzinnel jártál, hát ne is csodálkozz ha befosott az autó. Az már részletkérdés, hogy ez később jött elő.

2011. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!