Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg nem kell elolvasni a...

Tényleg nem kell elolvasni a KRESZ könyvet?

Figyelt kérdés

Ismerősöm úgy ment át, hogy nem olvasott semmit a KRESZ-ről, csak a tesztet gyakorolta 3 hétig.

Ez vissza fizetődő?


2011. jan. 23. 14:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
ugyanezt csináltam. elsőre átmentem.
2011. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is ezt csináltam, csak beszopptam úgymond, mert forgalmi vizsgán meg kérdezett a vizsgabiztos dolgokat... párhuzamos közlekedés szabályai, és megfordulás szabályait... persze hogy én se tudtam
2011. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
36%
Ez egy tipikusan olyan kérdés, amelyre nincs általános válasz. Ez az egyéntől függ. Kinek így, kinek úgy könnyebb. Egyeseknek könnyebb az általánostól az egyedi felé, másoknak az egyeditől az általános felé úgymond "haladni". De ha tanácsolhatom, kezdj bele a teszttöltögetésbe, és amely kérdések nem mennek, nem tiszták, azokra szánj egy kis időt (olvass utánuk, esetleg a KRESZ könyvben). Szerintem ez így elég hatékony tanulási módszer lehet (nyilván ez is egyéntől függő), a nyers elméletet csak önmagában viszonylag könnyen és hamar elfelejted, ha nem tudod a gyakorlathoz pászítani (én pl. ilyen vagyok), de azért egyértelmű, hogy szükség van rá. Sok sikert!
2011. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen felesleges megtanulni a KRESZ-t.


(Szerintetek.)


Azt gondoljátok, hogy ez olyan mint az iskolai puskázás.

Lehet, hogy sikerül átcsusszanni a vizsgán...


Na és utána??

Kint az utcán autó vezetés közben,

hogyan lesz majd szerintetek??


Elárulom:

Vagy megöltök valakit, vagy titeket ölnek meg !!!

Ha szerencsétek lesz, akkor csak vagy a kórházba,

vagy a börtönbe mentek!!!


Inkább ezen kellene elgondolkozni!!!

2011. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem is volt KRESZ könyv a kezemben egyszer sem, csak a gyakorlóprogramot használtam. Átmentem elsőre, 1 hibával.
2011. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre értettem. Hogy mi lesz majd a forgalmin, meg ha megkérdezik, akkor csak hallgatok vagy mi? Erre kérdeztem, hogy megéri-e ha csak a kérdéseket gyakorlom, és nem fogom tudni a valóságban a szabályokat.
2011. jan. 23. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha odafigyelsz rendesen a KRESZ tanfolyamon, akkor nem lesz gondod belőle.


A vizsgabiztos csak akkor fog kérdezni tőled szabályokat a vizsgán, ha azt látja, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy hogyan kell végrehajtani az adott manővert. Azt elmagyarázni meg az oktató dolga, nem a KRESZ könyvé.

2011. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Szerintem fölösleges a végcélon vitázni, az egyértelmű: a vezetéshez szükséges szabályokat minél jobban elsajátítani. A kérdés az én értelmezésem szerint az, hogy ezt hogy lehet a leghatékonyabban elérni. Mert egy adott módszer hatékonysága minden embernél más. Én a kettőt egyszerre javasolnám, teszttöltés és KRESZ olvasás. Amelyik kérdés nem tiszta, azt a fejezetet fellapozni, átnézni, megérteni. Talán így sokkal jobban magadba rágod, mintha csak az adott elméletrészt elolvasnád, és nem tudnál hozzá úgymond egy valós élethelyzetet rendelni. De persze ez csak vélemény.
2011. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy a kresz, mint fogalom félig józan paraszti észre épül, félig jogszabályokra. Pl: Át lehet menni a vizsgákon úgy, hogy csak a tesztkérdésekre tudjuk a választ, amikor meg megvan a jogosítvány, nem tudja mitévő legyen a vezető, bizonyos helyzetekben. Különösen igaz ez a villamos elsőbbségszabályokra, egyirányú utcákra, cifrább kereszteződésekre. Nem KELL elolvasni a kresz könyvet, hogy átmenj a vizsgákon, de ERŐSEN AJÁNLOTT! Egy-egy cifra helyzet megoldásában kezdő vezetőként jó szolgálatot tud tenni, ha rémlik az az akár egyszer elolvasott kresz tananyag. Sokan úgy vannak az utakon, ahogy leírtad, hogy csak a tesztet gyakorolták, és átmentek, de általában ezek azok a sofőrök, akikre rádudálnak, és nem értik miért. Innentől az agresszivításban merül ki a vezetési tudásuk is.
2011. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az utolsó nagyon jól mondja.


Most leírok mindent és innentől kezdve minden ilyen kérdésre ezt fogom be copy paste-elni (mert kb. naponta jön egy ilyen kérdés)


A kresz vizsga egy dolog, az élet megint más.

A kresz vizsgán nem feltétlenül tudsz átmenni csak a könyv elolvasásával, viszont akkor sem feltétlenül mész át, ha nem olvastad el a könyvet.


A szabályokat több szempontból is érdemes tudni:

- egyrészt tudd hogy mikor milyen szabályt kell(ene) alkalmazni (ezt tesztekből nem fogod megtudni)

- másrészt ha esetleg baleset van, nem árt tudni hogy kinek is van igaza és miért. Érdemes-e harcolnod az igazadért, vagy jobban jársz ha megpróbálod eltussolni az ügyet mert különben jobban megszívnád (ilyet is hallottam már, hogy nekiállt fellebbezni hogy miért úgy volt és a véégn több büntit kapott)

- ha a rendőr meg akar büntetni nem árt tudni hogy jogosan akarja-e vagy sem


Teljesen más egy szitu akkor, ha mondjuk szabálytalankodsz, de tisztában vagy azzal, hogy nem szabályos. Adott esetben ha ezt jelzed a többi közlekedőnek, akkor elnézőbbek lesznek veled, mert látják rajtad a "tudom bűnös voltam, bocs" hozzáállást ami összehasonlíthatatlan mondjuk egy bunkóval akinek meg fogalma sincs arról mit is csinál.


A kresz teszteket be lehet magolni, de azokat utána szépen el is felejted.


Leírom én hogy tanultam:

- könyvet 1* elolvasni csak úgy mint egy olvasmány, mintha regény lenne

- még1* elolvasni, de már értelmezve a szabályokat, összefüggéseket kereni, megérteni mi miért van

- megint elolvastam de már próbáltam megtanulni


Közben teszteket csinálgattam, és ha valami nagy homály volt, arra rágyúrtam.


Kedvenc ellenőrző kérdéseim azok számára akik a "elég a teszt" álláspontot képviselik:


Mi a különbség a balra kanyarodni tilos és az úton megfordulni tilos tábla között a megfordulás tekintetében?


Ha megállsz a saroktól 3m-re és a rendőr meg akar büntetni, jogosan teszi-e.

2011. jan. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!