Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Beneveznétek a Budapest-Bamako...

Beneveznétek a Budapest-Bamako Rallyra? 1 éve van jogosítványom, és az egyik barátnőmmel jövőre szívesen indulnánk. Szerintem nagyon izgalmas az egész. L/20

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 09:32
 1/10 anonim válasza:
Hát,ha úgy érzed elég rutinod van,akkor hajrá :) De addig is sokat gyakorolj...
2011. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én voltam már, igen izgalmas, de viszont elég sokba van igy szponzor nélkül nem szabad belevágni.Csak ajánlani tudom! Mi amikor indultunk nekem 2 éve volt akkor jogsim
2011. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Kedves második: értek téged különböző atrocitások az út alatt, volt baleseted?


Apa azt mondta, hogy nem mehetek el, mondjuk nem értem miért szól bele, no mindegy. Lehet, hogy csatlakozik hozzánk egy fiú is, és akkor hárman mennénk!:) Ha a fiú mégse jön velünk, akkor meg megyünk ketten, gondolom így is túlélhető az egész!:)

Bárcsak összejönne a dolog. :)

2011. jan. 26. 10:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lányoknak való. Nem is a vezetés része miatt, a puszta közepén sok bajt nem tudsz okozni, de bármi szerelés van útközben, nem tudjátok megcsinálni. De egy éves jogsival sem szerencsés, még nincs meg az a rutinod, hogy biztonsággal navigálj ismeretlen helyen. Milyen kocsival mennétek? Sajnos igaza van apukádnak. Mondom ezt én, 23 évesen, 6 éves jogsival, 9 éves vezetői gyakorlattal. Dolgoztam hivatásos sofőrként is, és még így sem vállalnám be, bár főként az anyagiak miatt.
2011. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2.hsz vok!


igen, volt h belénk kötöttek, de nem kell velük foglalkozni, balesetünk nem volt viszont autót azt szereltünk! :) rengeteg élménnyel lettünk gazdagabbak

2011. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy-két éves jogsival talán nem kellene bevállalni... Én nem azt mondom, hogy nem lányoknak való, a szerelést a lányok is meg tudják tanulni, de egy-két éves jogosítvány, nos, olyan, mintha nem is lenne. Főleg rally versenyen...

Most úgy érzed hogy elég az egy éves rutin, de hidd el, nagyon kevés. Én is voltam 20 éves, tudom milyen, amikor megérzed a talpad alatt a lóerőket. Majd, ha meglesz az a 150-200 ezer km a lábadban, és tényleg biztonságosan tudod vezetni az autót verseny körülmények között, akkor el lehet gondolkodni rajta, hogy szponzorokkal induljatok egy ilyen versenyen. Mondjuk előbb amatőr pályákon kellene próbálkozni. Egyetértek apukáddal, hogy nem enged el, de ezt ne vedd a szívedre. Szerintem apukád egy darabban szeretné látni a lányát, azért mondja, hogy ne menjetek el.

2011. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve van jogsim, igaz 12 éves korom óta amatör autóverenyeken indultam, de már lassan bejártam európát autóval.

Nekivágnék, de elsösorban nem a bamakónak.

A naplóban láttam, hogy egy krapek használt mentöautókat vesz, felújítja és elindulnak vele afrikába, megpakolják adománnyal és kórházaknak adják.

A szpomzor pénzböl és a saját tökéböl meg lehetne valósítani és az élmény majdnem ugyan az, talán több is, mert akárhogy nézzük, pár embernek lehet, hogy az életét mentjük meg egy ilyen lépéssel.

2011. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Budapest-Bamako külsőre akármennyire is többnyire bohócok gyülekezetének tűnik komoly műszaki és fizikai megmérettetés. Nem profi autóverseny, de ha úgy vágtok bele hogy "Jó buli lesz" akkor nem sokáig juttok. Azt nem mondanám hogy költséges, gyakorlatilag már egy olcsóbb kisterepjáróval is el lehet indulni, sőt sokan az autót eladják Afrikában és egyéb közlekedési eszközzel jönnek haza, úgyhogy párszázezer forintból megússzák. Faterodat meg vedd rá hogy legyen ő a navigátorod.
2011. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is 20/L vagyok és régóta tervezem, hogy indulok. Persze még nem érzem, hogy végig tudnám vezetni, ezért tervezem, hogy megveszek egy Nissan Patrolt és azzal hazai "bemelegítéseken" gyakorolnék.

A "szerintem nem lányoknak való" hozzászóló meg szerintem gondolkodjon kicsit el, hogy nem az kőkorszakban élünk...például én eljárok autószerelőhöz ellesni a dolgokat és a Sandlandernél is segítenek majd, vagy ki tudja, lehet, hogy meggondolom és egész életemben a konyhában sürgök-forgok...hagyjuk már. Új világ van. A Nők is ugyanúgy indulhatnak nyugodtan, hozzáállás, kitartás és kellő felkészülés (lelki-fizikai) kell hozzá.

2011. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Indulj nyugodtan,kapsz koordinátákat,van műholdas telód is meg CP rádiót így eléggé nehéz eltévedni,csak annyi hogy tényleg legyen meg egy GPS ami koordinátákat is tud értelmezni aztán térkép kb 2-3 db részletes Afrikai meg egy európai,CP rádió hogy tudj segítséget kérni meg egy műholdas telefon sem árt és irányítű kaptok elvileg minden körnél valami tábor helyet ahol össze gyülnek sokan ott el is lehet beszélgetni felvéte ha látsz magyart,én még ajánlom hogy egy szótárból írj le bár alap kérdést vagy valamit valami lapra,pl meg kellene emelni a kocsit,köszönöm,akkor merre van ez meg az tehát értsétek meg egymást mert elég sok az angol sőt amerikai is :)

Igazából jogsi meg tök mindegy,mehetsz úton is végig,persze ne úgy képzeld el mint idehaza hogy végig aszfaltos út van,hanem lesz olyan is hogy földesúton kell menni de elég jó az út úgyhogy inkább abban bíz hogy a barátnőd érti a koordinátákat meg a helyeket és tud tájékozódni.

Aztán

2013. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!