Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Első autónak megfelel?

Első autónak megfelel?

Figyelt kérdés

Ősz környékén szeretném megvenni életem első autóját, mert addigra gyűlne össze pénz diákmunkából. Tudom, hogy fél millió alatt autót tilos venni, de nincs más választásom, és nem akarok később autót venni. Ahogy néztem, és mondták is, hogy kb 250 000ft körül már lehet kapni viszonylag korának megfelelő Soda Feliciákat, és nem is fogyasztanak sokat, kiadásai sem sokak, véleményetek? Ilyenre gondoltam: [link]

De ha tudtok jobbakat, szívesen megnézem őket. Továbbá olyat is mondtak, hogy a biztosítás is több rá, mind alapból, mivel első autó, és a jogsim ősszel lesz csak egy éves. Ez igaz? Ha igen, kijátszható úgy, hogy apám nevén lenne az autó? Gondolom a rendőrök ezért nem szólnak, mert most is naponta használom a családi autót, és eddig a rendőrök nem szóltak ellenőrzésnél. És persze azt kihagytam, hogy szakmájukban profi autószerelőkkel megyek majd autót nézni. Nos, remélem minden problémám érhető... válaszotokat előre is köszi! 19/f


2011. jún. 16. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A skoda felicia megfelelő lenne, na DE. Arra gondoltál, hogy azt nem csak megvenni kell, hanem tankolni, szerelni, biztosítást fizetni, súlyadót, műszaki vizsgát. És mivel csak nyáron dolgozol és diákmunkából akarod megvenni akkor miből fogod tovább fenntartani?
2011. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg nyugodtan lehet apukád nevén az autó. Te meg kölcsönadásival fogsz járni.
2011. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A mostani melóval rendesen tudok dolgozni a hét minden napján, így több a pénz, így most tudok legjobban gyűjteni. Szeptemberben kezdődik a technikus suli, így csak sima délutános melók lesznek, amiből tudom fizetni az autót, de viszont autó vásárlásra lehet csak jövő nyáron lenne lehetőségem a kevesebb pénz miatt, és még egyéb okok miatt szeretnék télen már autót. Amúgy ezt akartam írni, csak kifelejtettem, de tudtam, hogy mindenki mondogatni fogja... :D Amúgy köszi a választ!
2011. jún. 16. 16:15
 4/6 balazs00xx válasza:

Első autónak tökéletes ! nem kerül sokba fent tartani, keveset eszik és el lehet vele mászkálni , szépen megcsináltam az enyémet még anno 3 éve :)

megbízható kis autó Ha minden rendben van vele! úgy kell megvásárolni.. az alkatrészek nem drágák hozzá


télen nyáron indul meg nincs vele baj :)

Hozzáteszem Kölcsönadási szerződés nem létezik már !! üzembentartóival tudod használni azzal semmi baj vagy csak egyszerűen apád nevén van ha megállít a rendőr megmondod hogy elugrottál vele csajodhoz , haverodhoz fater kölcsön adta . nem szól semmit !

Üdv.

2011. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Autót csak japánt, nőt meg csak magyart!
2011. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tubarózsa ***** válasza:

szia! nekünk is ilyen skodánk régebben. jó autó. nem sok gond volt vele, szerettem nagyon. szerintem jó választás. nekem egy 18éves opel vectrám van (ami taxi kocsi is volt!) szintén 250e +az átírás. a biztositás anyu nevén van, mert nagyon drága lenne nekem, de jövöre lehet már az én nevem lesz. (szoval a biztositás miatt nem kell aggodni hogy más nevén van.) ha olyannal veszel kocsit aki ért is hozzá akkor nincs gond.

rendör: nálam csak annyit kérdezett h a nevem van-e? mondtam nem, anyuén, válasz: ok.

21N

2011. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!