Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kismotorral kapcsolatban...

Kismotorral kapcsolatban lenne pár kérdésem a vásárláson keresztül a használatáig-?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most szeretnék majd venni egy 110ccm-es nagytestű robogót. Én B-kategoriával rendelkezem. Az érdekelne, hogy ha a motor a tulajánál 50-esként volt használva, és én is 50-ként szeretném használni, akkor hogyan működnek a papirmunkák vásárláskor? Gondolom ugyanúgy működik, de azért megkérdem. Továbbá, mivel nincs motoros ismim, így itt felteszem igen ciki kérdésemet:D :Szóval van a robogó, ha jól tudom, akkor bal kézzel kuplungot működtetek induláskor, jobbal húzom a féket? mert azt tudom, hogy nagymotornál hogy működik, de itt lábbal nem lehet fékezni a hátsó kereket, így gondolom, a fékkar, amit behúzok, egyszerre működteti az első illetve hátsó féket. De ha valami nagy marhaságot mondtam, javítsatok ki :D. Továbbá érdekelne, hogy havi szinten mik a költségei a motornak a benzin kivételével. Válaszaitok előre is köszi, és bocsi a butaságomért e téren. :-D (Amúgy reflektor van a mocin?)
2011. febr. 23. 17:25
 1/3 anonim válasza:
Előszöris egy 110 ccm-es robogó azért elég fürge ahhoz,hogy ennyire hozzá nem értően takarj vele egy jó nagyot!Robogó(fokozatmentes automata váltó van benne),tehát csak a gázadásra és a fék behúzására kell odafigyelni nála!Jobb kezednél az elsőfék van,bal kezednél a kuplung helyén van a hátsó fék.Reflektor valószínűleg lesz rajta. A motornak annyi költsége van,hogy a kötelező biztosítást megkötöd rá ,ami évente egy 50esnél kb 3-5 ezer forint lesz. Ezekre épül még esetleg fékbetét csere,ami attól függ,hogy tárcsafékes vagy dobfékes.Papírmunka annyi,hogy az adásvételiben 50-esként kell feltűntetni,és akkor te is tudod ugyanúgy továbbhasználni.De szerintem ha ennyire niemand vagy ehhez a motorozáshoz akkor inkább hagyd a p/icsába a csaját testi épséged érdekében!remélem nem hagytam ki semmit
2011. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Amúgy én gondoltam, hogy így működik, de az okos (autós) haverok ezt a variációt etették be nekem. Én bízok magamban, persze először csak kisforgalmú utakon fogom gyakorolni. Egyébként azt mondják egy két motoros fórumon, hogy így robogózáshoz jó, ha van kerékpáros múlt. Én terepbicajoztam versenyszerűen kb 4évig, így ez jól kifejlesztette az egyensúly érzékemet. A forgalom nem lesz gond (3éve van B), igazából majd vizes úton kell majd fokozottan figyelnem....
2011. febr. 23. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem nem kell nagy tudas a robogozashoz! Nekem 125os 2 utemu van es csapom vele. Annyi az egesz hogy huzod a gazat es fekezel. Nekem csak hetkoznapi bicikli multam volt amit arra ertem hogy volt bringam. Ennyi nem kell nagy dolgot csinalni..menni vele es elvezni..:)
2011. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!