Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minden légitársaságnál kizáró...

Minden légitársaságnál kizáró okot jelent a pilótaképzésben a látásjavító műtét?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta szeretnék közforgalmi pilóta lenni,de a szemem fénytörési hibája -3,15 dioptria.A magyar jogszabály max +-3 dioptriát engedélyez.MO-n a látásjavító műtét is kizáró ok.Érdekelne,hogy minden légitársaságnál,illetve minden országban így működik e,esetleg nincs e valami kiskapu,ami megoldaná a problémámat?
2011. márc. 17. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, de kíváncsi lennék:

hogyan derítik ki hogy volt-e látásjavító műtéted?

2011. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

A látásjavító műtét akkor kizáró ok, ha mondjuk kancsalságot korrigáltak vele. Lézeres, csak távol- vagy közellátás javítása sehol sem kizáró ok, elmehetsz vele vadászpilótának is. Sőt, az amerikai haditengerészetnél ingyenesen megcsinálják minden pilótának, akinek nem tökéletes a látása...


Úgyhogy nyugodtan meg tudod csináltatni, fél év múlva a legképzettebb szemész sem fogja az életben megállapítani, hogy megműtöttek. Tapasztalat, nekem katonai szemész nézte, és nem vette észre :)


Én a hallás miatt jobban aggódnék :)

2011. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves Sir Butcher!Te pilóta vagy?Miért kell aggódni a hallás miatt?Én úgy tudom,nekem jó a hallásom...Mitől kell félni?
2011. márc. 18. 07:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok, mert a hallásteszten elbuktam :( Az átlagnak jó, csak nekem nem volt az :)


Hát, ha négy méter távolságról súgnak neked valamit, és te tisztán érted, akkor nem kell aggódni :)

2011. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor erre még rá kell gyúrni:)Mostantól sugdolózunk itthon:)Köszi a választ.Sajnálom,hogy nem jött össze:(
2011. márc. 19. 09:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Még egy gyors kérdés...Hol és mikor csináltattad a műtétedet és kb mennyibe került a két szemedre?Ha neked katonai orvos vizsgálta a látásodat,az biztosan nagyon ráment a dolgokra...Ezek szerint te a katonai repülésben szerettél volna tenni-venni:(Egyébként hogy zajlik egy ilyen repülőorvosi vizsgálat?Tehát milyen vizsgálatokat végeznek el a delikvensen?Nagyon kösz mégegyszer:)
2011. márc. 19. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:

250.000 Ft volt a két szemre együtt, az optik-mednél csinálták meg. Két éve novemberben csinálták meg, és májusban voltam a vizsgálaton, a Zrínyire jelentkeztem katonai repülés pályára, csak a hallás miatt bukta volt ügye...


Szóval külön nem tudom a repülőorvosi vizsgálatot, csak a katonait :) Abban meg minden benne volt, a lábujjad hegyétől a fejed búbjáig :)

2011. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben,nagyon köszönöm a segítséget.Akkor most indul a spórolás...
2011. márc. 21. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!