Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a légiforgalmi irányítók ilyen munkabeosztását? (12-24-12-72)

Figyelt kérdés
Gondolom 72óráig nem lehet valaki talpon...
2011. márc. 19. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

sztem:

meló-pihi-meló-pihi

de nem ismerem a munka törvénykönyvének ide vonatkozó részét

2011. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
12 orat dolgozik, 24-et pihen, 12-ot dolgozik 72-ot pihen. Azert van igy, mert folyamatosan kell figyelniuk, nem hibazhatnak. Egyebkent a busas fizetes melle, van nekik epitve a teren kondi terem, szauna stb. pihenes celjabol.
2011. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mondjuk a 12 óra alatt több ezer ember életéért felelősek..
2011. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Áháá, most már értem! köszi szépen a válaszokat!!
2011. márc. 19. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
lehet rosszul tudom de a 12 órát sem egyhuzamban kell lehúzni, hanem vannak megszakítások, néha pihenőidő.
2011. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Olga néni ***** válasza:

12 óra munka sem egyhuzamban. Párokban dolgoznak, az egyik tervez, a másik rádiózik a pilótákkal. Ez megy egy óráig. Utána a rádiós átmegy tervezőnek, a tervező megy pihenni (házon belül), és új rádiós jön. Lehet, hogy nem óránként hanem 45 percenként váltanak, ez nem biztos, de a többi igen.


12 óra munka nappal, reggel 7-től este 7-ig. Utána pihenőnap, aztán legközelebb este 7-től reggel 7-ig éjszaka. Utána jön a 72 óra pihi. Elvileg. Emberhiány miatt borulhat (és borul is) a dolog.

2011. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huu, ezek érdekes infók, köszi szépen! :)
2011. márc. 22. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:
am. ha azon gondolkozol hogy légiirányító leszel, azt csak tájékoztatásul mondom, hogy valami 100 emberből csak valami 5 jut el odáig, hogy egyáltalán elkezdje a tanfolyamot. Utána még a tanfolyamra járók egy részét is kiszórják, és aki marad, az fog dolgozni. Szóval elég szigorú, nem véletlenül, itt nem lehet hibázni.
2011. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hallottam, hogy a FEAST teszt rendesen kiszórja az embereket, ám nagyon érdekes és felelősségteljes melónak tartom úgyhogy egy próbát megérhet.... többször úgyse lehet próbálkozni :D
2011. márc. 23. 09:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!