Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesti autósiskolákról...

Budapesti autósiskolákról milyen tapasztalatotok van - mennyire tartják be a gyakorlati órák időtartamát (úgy tudom min 50 perc kellene hogy legyen)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 16:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és az se mellékes, hogy hol mennyi az óradíj, mennyibe kerülnek a pótórák.
2011. máj. 12. 17:19
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én náluk tanultam, ők maximálisan betartották, nagyon korrektek voltak. Persze volt olyan hogy egyszer kevesebbet vezettem, de akkor utána azt pótoltuk, és mondjuk 10 perccel többet vezettem a következő héten. Volt olyan is, hogy 60 percet vezettem, de az oktató csak egy órának számolta el, a 10 percet megkaptam grátiszként.


Sajnos sok iskola nyomott órákkal próbálja magához csábítani a tanulókat, ezért irreális óradíjakat hirdet, pl. 1700ft / óra. Teljesen egyértelmű hogy ennyi pénzből ma Mo-n lehetetlen kihozni egy gyakorlati órát. Ezért az oktatók spórolnak: az 50 perc nem 50 perc, direkt megbuktatnak, stb... Ez azért iskola függő is, mert ha egy iskolavezető normális, akkor egyrészt nem vállal nyomott árakat, másrészt nem engedi az ilyen jellegű oktatói magatartást. Aztán vannak olyan sulik amik csak a lehúzásra mennek.


Ami szerintem jó suli: MacziSuli, Mazsola, talán a Kalmár bár róluk semmit sem tudok. CSigához én nem mennék, tömegképzés folyik, sok oktató a lehúzásra megy.


2100/óra alatti gyakorlati óra gyanúsan olcsó, én nem mennék ennél olcsóbb helyre, mert a végén többe kerülhet jóval.

2011. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én náluk tanultam, ők maximálisan betartották, nagyon korrektek voltak. Persze volt olyan hogy egyszer kevesebbet vezettem, de akkor utána azt pótoltuk, és mondjuk 10 perccel többet vezettem a következő héten. Volt olyan is, hogy 60 percet vezettem, de az oktató csak egy ó

2011. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja igen, mégegy: minden iskola kiírja hogy mennyi a képzés, de a pótórát általában csak apróbetűsként tűntetik fel, pedig valszeg szükség lesz rá.


Jelenleg olyan 150-170e ft körüli jogsi árral lehet számolni. Aki úgy hirdeti hogy 80 ezerért jogsi, ott valszeg rakat díjat nem számol bele a hirdetésben (pl.: vizsgadíjak, orvosi vizsgálat díja, könyvek díja, stb...), illetve csak az alap 30 órával számol. A legtöbb embernek azért kell kb. 40 óra.

2011. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!