Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek menjek el vizsgázn...

Szerintetek menjek el vizsgázni forgalomból?

Figyelt kérdés

Tudom, meg kell próbálni. De nem látom értelmét, úgyis megbukok.

Már levezettem 22órát (szóval plusz órát is vettem) hétfőn megyek 2órát vezetni, csütörtökön forgalom vizsga. Ez az utolsó, már minden megvan! Nyíregyházán vezetek. Nem megy.

Úgy nem megy, hogy átmenjek. pl. Nem mindig használom a motorféket, hanem fékezek. A 30as táblánál 35-el megyek, parkolásnál kb 40-45cm-re vagyok a szegélytől, nem 30-ra.

Nem tudom mi lesz, szerintem megbukok, mint a huzat. Nemhogy jobban menne, hogy többet vezetek, hanem egyre rosszabb! Vagy csak én vagyok ezzel így?


2011. máj. 20. 15:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
Ezt nem értem: " pl. Nem mindig használom a motorféket, hanem fékezek."
2011. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem csak túlaggódod a dolgot.

Ne pánikolj, mert csak hibázol. Tanulóként a többi közlekedőre, az oktató utasításaira és a sebességmérőre kell főleg figyelned, gondolom ez valamennyire megy.

Ha a padkát nem "érzed", akkor kérd meg az oktatódat, hogy azt gyakoroljátok, szerintem visszavihet a rutinpályára is 4-5 parkolási manőverre hogy megnyugodj.

Egyébként a vizsga nem 2-3 km/órán fog múlni, ha mondjuk Yaris-t vezetsz és a digitális kijelzőn látszanak a számok az zavaró lehet, de egy hagyományos mutatóval jelző kilóméter-óránál pici eltérés fel sem tűnik.

2011. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hali

Ne izgulj nem fog a vizsgáztató semmit csinálni ,ha nem motorfékkel fékezel...Az ,hogy lesz egy vizsga közel sem jelenti ,hogy tudsz vezetni majd ezt ő is tudja neked is kell és az oktatód is.

Az ,hogy 30 vagy 50 centi a kutya nem fogja mérni.

Max annyi ,hogy ne lógj ki a sorból ,ha keskeny a kocsi akkor lehet az 60 centi is ,de hogyha nagy széles tepsi akkor beljebb kell menj.

Sok szerencsét megy az ne mond ,hogy nem fog menni mert sima ügy.

2011. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
sajnos én is hasonló helyzetben vagyok. látom hogy kötözködtnek a mai vizsgáztatók. osztálytársaim is mondják meg oktató is mondja h ez olyan 40 centi. ez olyan 15 túl kevés mert a tükör bánja. most ottartok h másik kocsit keresek mert tanulni nekem ez túl nagy vagy ott h magamtól megpróbálom a családi autót vezetni közúton.
2011. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Opel Zafirát vezetek, dízeles.
2011. máj. 20. 16:34
 6/19 anonim válasza:
Gyerekek én voltam a világ legrosszabb tanuló vezetője!Mondta az oktatóm is hogy meg fogok bukni de aztán átmentem. Bár én jól teljesítek stresszhelyzetben. De szerintem egy próbát megér :)
2011. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lesz, elég reménytelen a helyzet, de majd megírom!
2011. máj. 20. 16:46
 8/19 anonim ***** válasza:

motorfeket en maig nem hasznalom forgalomban, az arra jo ha hosszu tavon epp csak valamennyit kell lassitani... vagy ha latom hogy az ut vegen a lampa, akkor visszavaltok harmasba kis fekkel, es hagyom gaz nelkul gurulni hogy lassuljon.


Gyakorolj, es ne a vizsgan vagy a pluszorak aran aggodj. Arra gondolj inkabb, hogy ha megvan a jogsi, es a sajat autod, akkor egy olyan manover ami miatt vizsgan meg se feltetlen huznak, leviheti a tukrot, vagy megnyomhatja a karosszeriat... es ropkodnek a szazezrek. Egy hulyeseg tizszerannyi tud lenni mint uj vizsga potorastol.


Kezdo vagyok, es egy vaskeritesnel mikor lejtore kanyarodtam ra egy hulye helyen nekimentem... es probalva korrigalni (lejton tolatva vissza es modositva) csak rosszabb lett...

ne tudd meg mibe kerult megcsinaltatni :(

2011. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A kötelezően előírt 20 óra csak azoknak elég, akiknek nagyon jól megy, esetleg úgy mennek tanulni hogy már tudnak vezetni.


Egy átlag embernek KELL a 30-40 óra, és egyébként ez egyén függő. Szóval a 22 óra semmi, ezt komolyan mondom. Ezen ne stresszelj. Akkor aggódj ha már az 50. óra után se megy....


Miért kéne haszálni a motorféket? Úgy fékezel ahogy akarsz, nem emléxem olyan tételre a vizsgalapról, hogy ezért buktathatnának...


Azért ajánlott a motorfék, mert spórolsz a fékkel, és a gázolajjal, illetve kisebb az esélye annak, hogy " bólintósan" fékezel, vagy hirtelen túl nagyot. De ezzel most ne foglalkozz.


A seb. korlátozásnál pedig figyeld a km órát. Egyébként ne aggódj, a VB nem a műszerfalat fogja végig bámulni. Érzik ők a sebességet, max ha úgy gondolja hog túl lassú vagy túl gyors vagy, esetleg rápillant a műszerfalra, vagy rákérdez, hogy szted mennyit mutat.


Ne stresszelj, attól rosszabb lesz. Mondogasd magadba, hogy menni fog, képzeeld el magadban, ahog tök jól vezetsz és megvan a vizsga.


A parkolást pedig gyakorolni kell, mert a 40 centi nagyon sok, nincs VB aki ennyivel átengedne.

2011. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

egyébként ha ez vigasztal, nem a vezetéseddel van baj, nanem a "lelkeddel". A vezetésben csak úgy mint a sportban a lelki állapot nagyon nagyon fontos tényező.


Valójában az olimpiák sem csak arról szólnak hogy ki tud jobban futni, hanem arról is, hogy ki milyen lelki állapotban van. Ez nagyon sokat számít.


Doppingold magad arra hogy menni fog, elvégre régen ment is jobban. Most csak azért nem megy, mert lelkileg szét vagy esve, semmi más oka nincs. Tessék összeszedni magad, felállni a földről, és odatenni magad! Nehogy már a cél előtt vérezz el!

2011. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!