Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik a célszerűbb a biciklin...

Melyik a célszerűbb a biciklin? Az első lámpa villogós legyen vagy ne?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Mind 1! csak legyen valamilyen. Általában mindkét funkciót tudja. (ha villogó üzemmódot választod, később merül le az elemed).
2009. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Én előre sima égőset raknék, hátulra piros villogósat.
2009. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább világítson rendesen. Az egy dolog, hogy téged meglát az autós, aki többnyire hátulról fog jönni, mert biciklivel a menetirány szerinti jobb oldalon kell menned. De ha épp nem jön autó, akkor nem látod az utat. És amilyen állapotok vannak, hamar kitöröd a nyakad :(
2009. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Stabil egyenletes fény elöl-hátul. Kicsi a lámpa ahhoz, hogy a villogásnak legyen értelme. Nálam az utómon olyan a fék hogy ha erősen fékezek akkor villog és nem világít a féklámpa. Ott már érezhető a mondanivalója a 3 villogó piros lámpának. Elől nem az igazi mert téged is kápráztat nem csak a szembejövőt.
2009. márc. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bár a KRESZ szerintem állandó fényt ír elő előre-hátra (kivétel az index, vészvillogó), a biciklisek (én is közéjük tartozok) ezt egy kicsit áthágják, és villognak. Ami nagyon jó! Az sokkal feltűnőbb! Egyébként kevesebbet is fogyaszt, mint az állandó fény (elektronikában jártas vagyok). Mondjuk az én példám nem segít neked semmit: Nekem elöl-hátul van villogóm, de előre még egy halogén, leszerelhető elemes lámpát is felraktam. Így ha jól megvilágított úton megyek, akkor csak mutogatnom kell magam, hogy: itt jövök!, akkor csak villogok. De ha sötétebb utcába kanyarodok, vagy veszélyesebb helyzet, beláthatatlan kanyar jön, már kapcsolom is fel a halogént, hogy még jobban lássanak. Egyébként a villogókat rendkívüli precizitással szereltem fel fixen, úgy hogy jól szembe világítson (kicsit felfelé irányoztam a fénnyalábokat). Így még jobban látszik. Egy öreg bácsi, aki mellett elsuhantam, meg is jegyezte: ...de jó kis villogója van! Még a KRESZ táblák, meg a közeli kocsik is visszaverik a fényét. (Cateye az első villogóm)
2009. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!