Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Évek óta Ausztriában élek,...

Évek óta Ausztriában élek, férjem osztrák. Ki kell cserélnem a rendszámot vagy maradhat magyar rendszámú az autó?

Figyelt kérdés
Hallottam minden félét, hogy fél év után osztrák rendszám kell rá, meg azt is, ha magyar állampolgár vagyok, akkor nem kell cserélni, de ha egy mód van rá, szeretném, ha magyar rendszáma maradna.
2011. máj. 26. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen ügyintézésre sor kerülhet... Sokkal könnyebb dolgod lenne ha osztrák rendszámod van! Pl. Karambolozol Ausztriában vagy ilyesmi. Egy magyar rendszámmal és magyar biztosítással rendelkező autó esetében ezer év mire egy kártérítési procedúra lezárul. Az autóval kapcsolatos adók hivatalos intéznivalók pl-lejár a műszaki, adók befizetése is gördülékenyebben megy egy osztrák rendszámmal ha kinnt élsz. Véleményem szerint. Remélem segítettem. Jó utat.
2011. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Törvényileg fél évig használható külföldön a rendszám!
2011. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az autón még hitel van.

Magyarországon van tulajdonom is, akkor is ki kell cseréltetni?

Nem nagyon szeretném mert itt a bíztosítás is sokkal drágább.

2011. máj. 26. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!