Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ausztriában dolgozó magyar...

Ausztriában dolgozó magyar állampolgárként osztrák, vagy magyar autóval (és a vele járó rendszámmal, biztosítással, adókkal, stb. ) járok jobban?

Figyelt kérdés
Szeretnék autót venni Ausztriában, de nem tudom, hogy hol vegyem meg és milyen rendszámmal? A biztosítás otthon nyilván olcsóbb, de olyasmit hallottam, hogy nem engedélyezett túl hosszú ideig magyar kocsival külföldön tartózkodni, hogy akkor át kellene jelenteni. De ha ez nem igaz, lehet, hogy egy Szlovák rendszámú autóval járnék a lejobban (barátnőm szlovák állampolgár és az ő nevére lenne), és azzal Ausztriában furikázni olcsó biztosítással. Aki biztos a válaszban, kérem világosítson fel, hogy Ausztriában mivel szabad/érdemes menni.
2011. okt. 4. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem attól, hogy te még minden nap átjársz Ausztriába (bármilyen célból is) még nem vagy jogosult osztrák rendszámot használni Magyarországon, úgyanúgy a barátnőd sem jogosult szlovák rendszámot használni, ha Magyarországon van az állandó lakhelye. Az állampolgárság ebben a szempontból nem döntő tényező.
2011. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
..ha viszont igazolni tudod, hogy életvitelszerűen élsz idegen országban,akkor viszont nincs szükséged magyar rendszámra, csak tudd itthon igazolni, hogy osztrák lakos vagy.
2011. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
16:19-es, köszi a választ! Az állandó lakhelyem Magyarországon van elvileg, de van Ausztriában munkám és tartózkodási engedélyem, illetve egy bejelentett lakcímem is, ahova a hivatalos osztrák leveleim jönnek, vagyis nem Magyarországról ingázok. Vennék szívesen mayar autót mayar biztosítással, csak nem tudom, mennyi ideig tartózkodhatok vele külföldön, ez itt a kérdés.
2011. okt. 4. 16:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs! De ilyen statusz nincs, hogy Ausztriaban dolgozo.

Olyan van, hogy jelenleg MO-on vagy AU-ban vagy letelepedve (daueraufentshalt berechtigt). (Tehat tartos -5 ev szunetmentes- ott tartozkodasra van jogod.)


Ha Ausztriaban dolgozol, akkor Ausztriaban muszaj letelepedned a munkaba allast kovetoen max 4 honap befejezteig.

Es ha letelepedtel, akkor csak osztrak kocsit haszanlhatsz.

Eves biztositasi dij 500-800 EUR. Nem irtam el! (Nalunk az eves dij 30-40 e Ft)


Van meg olyabn statusz, hogy ingazo. De arra nem tudom, hogy mi vonatkozik.

2011. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
16:30, köszönöm a választ. Nekem mevan az úgynevezett Anmeldebescheinigung, amiről valószínű írsz. Ennek birtokában ezek szerint magyarként Ausztriában csak osztrák rendszámú és biztosítású kocsim lehet, igaz? Az 500-800 EUR éves szinten nem olyan ilyesztő, pláne mivel ketten fizetjük.
2011. okt. 4. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan kapod a fiztesed? MO-rol vagy AU-bol?
2011. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ausztriából kapom a fizetésem, osztrák törvények szerint adózom és kapom a pénzt, szabadságot, mint egy osztrák állampolgár.
2011. okt. 6. 02:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha Daueraufenthaltsberechtigt(osztrak tartozkodasi engedely), akkor csak osztrak autoval jarhatsz es a magyar rendszamos autodat nem hasznalhatod itt. Vagyis ha itt akarod hasznalni, akkor at kell iratnod osztrak rendszamra.
2011. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Off: Sziasztok! Ok, ezekkel az infókkal én is tisztában vagyok, nekünk már van Hauptwohnsizt-ünk is. Tehát át kell jelenteni a kocsit. Mi ennek a menete?

És ha veszünk egy újat akkor itt kint vegyünk, vagy otthon és átjelentjük. Melyik az olcsóbb?

2012. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia. Mi kint élünk fél éve, bejelentett munkával és lakcimmel, most veszünk osztrák autot. hivatalosan ha itt van bejelentett munkád, és 7 napbol 4 et itt töltesz, 3 hónap után kötelességed osztrák rendszámú autoval járni.! Elsőre felszólitás, másodikra birság..- nem 100 euro. !.
2013. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!