Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináltál amikor lerobbant...

Mit csináltál amikor lerobbantál autóval és nem volt nálad a telefonod vagy még akkor nem is volt egyáltalán mobilod?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
stoppoltam valakit,más is jár arra gondolom ha meg nem akkor elő a lábbusz.
2011. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kivettem a csomagtartóból a szerszámkészletet meg a pótalkatrészeket és megjavítottam.

:p))

2011. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha defekt volt, kereket cseréltem, ha beszart a gépezet (Lada és még nem volt teló) akkor volt, hogy pont arra jött egy ilyen gyorsszervizes, vagy ha az sem, akkor utcai fülkéből hívtam segítséget, némi gyaloglás után.
2011. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

telefon mindig lenne nálam szerintem:)

attól füg, ha avárisban forgalmasabb helyeken történik, akkor egy pár perc után általában megáll valaki, és felajánlja, hogy elhúz egy darabig, amíg az utatok egy irányba visz, vagy egy közeli szerelőhöz, szerintem megis kérheted, feltéve, ha tudsz valami telefonszámot fejből, hogy had hívd fel. ha egy kietlenebb helyer mennék, nme hiszem, hogy otthon hagynáma telefonom, illetve elég kicsi rá az esély, hogy egyedül utazzak, ráadásul telefon nélkül. én biztos bezárnám a kocsit, otthagynám, és elkezdenék gyalogolni, amíg esetleg egy házat enm találok, hogy telefonáljak, vagy valaki járókelőt. de szerintem ilyeneke csak a filmekben vannak, hogy a kietlen közepén egyedül lerobbansz, mindenféle kapcsoilattartási eszköz nélkül:)

2011. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
30 éve éve amikor még nem volt mobil akkor előfordult az ilyen.
2011. jún. 9. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:28

vagyok


Ez igaz, mondjuk akkor viszonylag könnyen meglehetett javítani az autót, akár helyben is, a mai autók már bonyolultabbak. Nekünk is volt sokszor, hogy kifogyott pl az üzemanyag, akkor egyértelműen gyaloglás a kútig, akár több km-t. Szerintem nem volt olyan, hogy apa ne tudta volna helyben megjavítani, legalább annyira, hogy elguruljunk haza. volt, hogy kilyukadt a hűtővizes cső, akkor megálltunk 10percenként és töltöttük föl vízzel folyamatosan.szóval nem volt olyan nagy gond sosem, amitől teljes k.o. lett volna a kocsi.

2011. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jó az akku, akkor indítózással is el lehet jutni pár km-t. Ismerősöm 10 km-t tett meg így.


Ha a vízcső adja meg magát, akkor kés elő, levág és vissza bilincsel (legutóbb pont így jártam).


Egyébként szükséges kábelek + némi drót van nálam :)

2011. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: szükséges szerszámok és némi drót.
2011. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére még nem fordult elő ilyen. De ha lett volna, akkor megpróbálnám megjavítani az autót, legalább ideiglenesen valahogy. Ha nem megy, akkor elgyalogolnék a következő faluig vagy benzinkútig és onnan telefonálnék. Szóval azért ha kicsit kényelmetlen is, de nem megoldhatatlan probléma.


(Egyébként az önindítóval tilos az autót mozgatni! Ez a legtöbb autó kezelési útmutatójában le is van írva.)

2011. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!