Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem jeleznek (lámpáznak) egymásnak az autósok ha egy helységben mérnek a zsaruk?

Figyelt kérdés

pl Romániában azt csinálják, a kamionok főleg... de ami Magyarországon jobb,hogy az autósok be engednek maguk elejébe pl keresztezödésnél........normális válaszokat várok

17/f romaniabol


2011. jún. 10. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez egy meglepő kérdés mert eddig én úgy tapasztaltam hogy 10 emberből 8 jelez (lámpázik) ha a rendőrök mérnek.

Lehet eddig te csak azzal a 2-vel találkoztál.

2011. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Magyarok (is) lámpáznak, kézzel lábbal (is) integetnek ilyenkor...megy a jelbeszéd...és ez a lényeg.
2011. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
aha hat eleg sokszor jartam magayrorszagon de nem tunt fel nalunk ro ba mindig az megy ha egy zsaru egy hejsegben mer akkor ritka aki nem lampazik rad ja es apum busz sofor minden heten jar budapestre es o is mondta hogy a magyarok nem nagyon lampaznak ha mernek:) de viszont orul hogy pl be engedik maguk elejebe a szemaforoknal vagy kitereseknel stb
2011. jún. 10. 13:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Régebben nagyobb "divat" volt mostanában engemse figyelmeztettek, pedig volt h 10 autó is jött szembe. Még jó h lassna mentem
2011. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy sokna jeleznek.
2011. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

igen, én is úgy vettem észre, hogy 2-3 éve még nagy divat volt, most viszont már nem érdekel senkit az , hogy jelezzen a másiknak.

Pont egyik nap tapasztaltam, kb 10 autóból 1 villantott, de csak egyszer villantott, még gondolkodtam is, hogy most ez mi volt, vagy csak képzelődtem... :S

Pár hete meg megbüntettek, egy nagyon forgalmas szakaszon, minimum 30 autó biztos jött szembe, egyik sem jelzett.

Szóval szerintem kezd "kimenni a divatból". Jó magyar szokás szerint: Hadd szívjon a másik, már csak azért sem jelzek...

2011. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szoktak azért még villogni, én is mindig jelzek.
2011. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Engem pont előző héten mentettek meg egy kemény gyorshajtás büntetéstől hajnalban az alsó rakparton a villogó szembejövő névtelen sofőrök, hálás vagyok nekik :D
2011. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sok a mazsola akik csak utaznak az autóban és nem közlekednek vele, nem vezetik azt. Ez van. Én mindig jelzek, meg akkor is villantok, ha tompítottja nincs kapcsolva. Vagy ráverem a refit, ha neki is fent van. Ködlámpa+fénykűrt, ha "úgy feljetette" a ködlámpát.
2011. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Csak a tahók nem jeleznek, akik úgy vannak vele, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.. :)
2011. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!