Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akinek külföldi rendszámú...

Akinek külföldi rendszámú kocsija van, annak tényleg nem lehet Magyarországon bejelentett lakcíme?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 16:43
 1/1 N.Zs. válasza:

Szerintem inkább fordítva van. Akinek magyarországi a bejelentett lakcíme, az nem lehet külföldi rendszámú - és ezzel együtt külföldi helyre befizetett járulékos költségekkel terhelt - autó tulajdonosa. Lényeg az, hogy ha külföldi kocsit akarsz, akkor a lényeg, hogy vagy legyen kinti munkád, tartózkodási engedélyed, bejelentett lakcímed vagy valami olyasmi, ami indok lehet a visszatérésre külföldre. Úgy tudom, hogy az elv a következőhöz lehet hasonló: ha itt laksz, ide fizess az autód után. Ezt nehéz kontroll alatt tartani a határok nélküli EU napjaiban, de hidd el, rajta vannak az ügyön. Közúti ellenőrzések, okmányok egyeztetése stb., stb... ja és nem is beszéltünk még a regisztrációs díjról, amit egy külföldön vásárolt autó hazahozatala során Állam bácsinak befizetünk. Nem kis összeg az sem, pláne ha nagy értékű autóról van szó. Úgy tudom mostanában eléggé rámennek majd az ellenőrzésekre, érdemes meggondolni, hogy mit vállalunk.

Ez a válasz csak saját vélemény és hallomás, de remélem segített. üdv

2011. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!