Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen egy pálya alkalmassági...

Milyen egy pálya alkalmassági (PÁV) vizsga?

Figyelt kérdés
Már 4szer megbuktam B kategóriás forgalmi vizsgán, ha 5.re is megbukok úgy tudom hogy ilyen vizsga kell.
2009. márc. 22. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csinálnak egy pszichológiai tesztet, hogy pl képeket mutatnak, hogy milyek ember szimpatikus, melyik nem.

Aztán reflex teszt.(nyomd meg ezt-azt a gombot, ha felvillan ilyen-olyan szín, stb.

Ha ezeken átmentél, akkor pedig vezetned kell, de nincs ott az oktatód.

Amúgy ajánlom, hogy válts oktatót, iskolát. Nem biztos, hogy ők rosszak, de lehet, hogy más kocsiban és a környezetváltozástól jobban menne.

2009. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Mellesleg ha budapesten tanulsz, ajánlom a maci sulit (www.macisuli.hu) talán ha nem a világ de magyarország legjobb autós oktatójáé az iskola, engem is ő tanított.
2009. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Feladat: 10 perc vezetés (menni kell 1 kört)


2. Feladat: 1. kép villan fel (asszem az egy balra nyíl), akkor balra kell eltolnod a kart, amit a bal kezeddel irányítasz. Ha 2. villan fel (asszem az egy jobbra nyíl), akkor jobbra kell eltolnod a kart. Ha a 3. kép villan fel, akkor a jobb kezeddel a kart magad felé kell húznod. Ha a 4. kép villan fel akkor a bal lábaddal a bal pedált kell lenyomnod, ha az 5. kép villan fel, akkor a jobb lábaddal a jobb pedált kell lenyomnod.


[link]


3. Feladat: Ha a zöld szín villan fel, akkor az érintőtollal az ellenkező oldali zöld mezőt kell megbökni, ha a piros villan fel, akkor a piros előtti mezőt (itt nem kell az ellenkezőt), ez lesz variálva különböző módon (egyszerre több villan fel). Az utolsó körben a „K” mezőt kell megbökni minden feladat után, mert addig nem jön a következő.


[link]


4. Feladat: Egy labdát kell vezetni egy ketrecben, rácsokon keresztül lehet benyúlni. Van kb. 6 különböző pálcika, ami közül választani kell, mert nem lehet mindegyikkel megoldani az egyes akadályokat. Elsőre szerintem mindegy melyiket választod. Ahol viszont az emelkedőre kell fellökni a labdát, ott a patkó alakú pálcikát válaszd!


[link]


5. Feladat: Írásbeli. Grafikont kell leolvasni (Nagyon egyszerű). Számokat kell leolvasni. Alkatrészeket kell összerakni fejben és a lapon a helyeset bejelölni (Azonos betűk érintkezhetnek csak). Nézd a képet!


[link]


6. Feladat: Pszichológia vizsgálat. Képek közül kell választani melyik szimpatikus, melyik nem. Emberek lesznek rajta. Utána a nő általános dolgokról kérdez, semmi komoly.


Hát ennyi az egész:) Szerintem nagyon jó:)

2009. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan van már gyakorlati része is? Én nem olyan rég frisítettem már vagy 5-ödszörre de nem kellett meni semmit, csak nyomogatni az idióta gombokat meg pedálokat. Monsjuk nem tudom te melyik kategóriát akarod, én PÁV-I -re mentem, de én magam is furcsáltam még legelőször, hogy semmi gyakorlat nem volt... ezek szerint már van??

(ja meg egy tanács: ne ijedj meg, ha nem adják meg elsőre, ez ugyanis bevett szokás a pénz miatt, engem általában első körben majdhogynem eltanácsolnak, hogy ugyan már, nagyon messze állnak az eredményeim attól, aztán érdekes módon ha fellebbezek akkor meg egész jó eredménnyel eddig mindig megkaptam a PÁV-I-et.

Vicces egy társaság .... de hát magyarországon ez nem újdonság .. pénz, pénz aztán meg pénz, csak ennyi kell az élethez mindenhova.

2009. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

bocsiiiiiiiiiiiiiii

csak a főcímet olvastam el itt nagy sietségben.


Akkor Nálad más a helyzet jajajajajaaa, de vígazstaljon, hogy Édesanyám is átment ezen a tortúrán mindössze mert egy régi ősellensége volt a vizsgabiztosok vezetője, és egyszerűen nem engedte, hogy bárki is átengedje, aztán nagy nehezen teljesen más megyében sikerült elsőre neki. Sztem legfontosabb, hogy ne hallgass senkire, te magad érzed nyilván mi mennyire megy ....

2009. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

A pályaalkalmassági vizsga egy összetett pszichológiai vizsga!

Reflexeket, reakcióidőt, kombinációs képességet vizsgálnak.

Szinte játékosan... és úgy is kell felfogni, mintha egy számítógépen "játszana" valaki és a legjobb és a leggyorsabb szeretne lenni!


A vezetés pedig kb.20p és nem kell attól sem félni.


Én - oktatóként - minden tanulómat felviszek Szegedről, (egy előző hozzászólással ellenkeznék...) így azon az autón vezetnek, amin oktatták öket, és természetesen az oktatójuk is mellettük ülhet, ami természetesen megnyugtatja őket!

A kocsiban ül egy vizsgabiztos és egy pszichológus, akik a reakciókat figyelik és NEM a KRESZ-tudást, a a vezetés nem a KRESZ-tudást vizsgálja, mint a forgalmi vizsgán, hanem az EMBERT!


Mindenkinek sok sikert!

2009. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
röviden: egy vicc !
2009. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Én ma voltam, és átmentem, ugyan az amit hölgy írt..

annyival egészíetném k az elsőt hogy


bal oldalon van egy kar, ha balra látod nyilat akkor balra kell tolni, ha jobbra látod a monitoron akkor jobbra ezt balkézzel írányotd a kart..


jobb oldalt v an még egy kar.. itt behajtani tilos képe jön fel középen akkor húzod jobb kézzel magad felé..


ha bal oldalt zöld pötty jön monmitoron akkor bedál pedál

h ha jobb oldalt piros pötty jön monitoron akkor a jobb pedál

a többi stimmel..


utsó feladatnál még annyit grafikon leolvasás, mondatösszetevés + képeket kell összetenni ez legnehezebb + vannak 0-9-ig számok, fent van egy monitor és 11 szer egymás alatt 11 kör van.. mindig amit látsz monitoron számokat azokat kell xe-lni vízszintesen.. fél msp-re mutatja ha csak 2-öt e-lsz az kevés..

2012. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
88%
A repülős PÁV is ugyanez? (A Nyíregyházi Főiskolára)
2014. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Megpróbálom itt is, hátha elér valakihez a kérdés az itteni korábbi válaszadók közül: a 10 (vagy 20) perc próbavezetés hol történik, kint a forgalomban, vagy van egy erre kialakított hely/pálya?
2016. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!