Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire műszaki...

Tényleg ennyire műszaki analfabéták az emberek?

Figyelt kérdés
Az imént feltett kérdésre, "Defektes lett a robogóm hátsó kereke, mit csináljak" tényleg az a legjobb válasz, hogy vidd el gumishoz? Tényleg ekkora hiba ezen az oldalon megpróbálni segíteni, elmondani, hogy hogyan tudja megjavítani a kerekét? Tényleg jogos az, hogy én vagyok a hülye, mert nem azt mondom minden kérdésre, hogy vidd szervizbe, ha nem megy, hanem megpróbálok segíteni? Ennyire sötétek az emberek, hogy maguktól a gumishoz se képesek elvinni a defektes kereküket?
2011. jún. 17. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Tényleg ennyire műszaki analfabéták az emberek?"


Igen.

2011. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mé'? Az nem megoldás, hogy vigye el a gumishoz?
2011. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtudja magának csinálni akkor kicseréli,ha meg nem elviszi a gumishoz.Szerintem ez magától értetődő,ki az a hülye aki ezt megkérdezi?:D
2011. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és kérdező:Ha leírod neki lépésről lépésre attól még nem biztos hogy meg tudja csinálni,lehet hogy elrontaná,biztosabb a gumis.
2011. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem ért hozzá, csak még jobban elrontja, ha hozzányúl. A gumis jó megoldás.
2011. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha nem ért hozzá, csak jobban elrontja. A kérdés: "Defektes lett a robogómon a hátsó gumi. Mit csináljak?" Megoldás: Kerék le, szög ki, megragaszt, kerék fel. Ha erre nem képes valaki, vigye el gumishoz. Nyilvánvaló. Akkor mondja azt, hogy nem tudja megcsinálni, nem kioktat, hogy "nincs is belső gumi az új robogókban, még ezt se tudtad?". Ha ezt tudja, akkor tudnia kell, hogy gumishoz viszi a kerekét, nem?!
2011. jún. 17. 15:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézd... Itt mindennap kiírnak olyan kérdéseket, amik 1db Google "Jó napom van" kereséssel megtalálhatók. Ilyenek ne is vegyék le a robogó kerekét, mert nem fogják tudni visszarakni. Pláne ne a hátsót. Ahhoz én sem biztos, hogy hozzákezdenék.
2011. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéseket nyilvánvalóan azok tesznek fel, akik műszakilag nincsenek a helyzet magaslatán, viszony anyagilag sem állnak úgy, hogy minden problémával rögtön szakemberhez rohanjanak.
2011. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

lehet, titkon abban reménykednek, hogy valaki azt mondja, menjél el a boltba vedd meg az XY javítósprét, fújd rá a kerékre és soha többet nem fog kilyukadni, de még kopni sem.


vagy nem tudom...

2011. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 T5- ***** válasza:

Tényleg.

De ez nem az ő hibájuk és nem is baj. Mivel nem túl erős műszaki vénával vannak megáldva, ezért tesznek fel ilyen és ehhez hasonló kérdéseket. Amikre szerintem felesleges is válaszolni, mert ha nem kap választ, előbb utóbb elviszi szakemberhez. A szakember pedig annak örül, ha előbb viszi el. Sok olyan van, aki vállalkozó szellemű és nulla tudással, de annál nagyobb önbizalommal és "na nehogymá' ne tuggyam megcsináni" hozzáállással fog neki az általa pofonegyszerűnek tartott művelethez. Aztán nem sikerül. Gányol, mókol, elnyír, lepattint, elnyal, kiszopósít és odaadja a mesterembernek, hogy itt van ez a sz*r, nem tudom mi van vele, mikorra van kész? Na ez a rosszabb, mert a kis melóból nagy melót csinált.

Úgyhogy valóban ahogy előttem is mondták, az a jó, ha mielőbb szerelőhöz viszi.

Mert. Kérdezni is tudni kell. Tehát aki ilyen sötét kérdést tesz fel, az jobb, ha hozzá sem kezd, mert internetről sok mindent meg lehet tudni, nagyon hasznos programok, táblázatok, robbantott ábrák vannak, amiket tudni kell használni is, de szerelni nem fog megtanítani.

Bocs, hogy hosszú, de ezt még elmondom, mert szerintem ide vág. Én mikor ide jöttem (ebbe a témakörbe) nagyon lelkes voltam, (meg is látszott) és még egy autószerelés altémát is nyitni szerettem volna, megfordult a fejemben. De igazából felesleges. Mert tegyük fel, hogy érdeklődik a delikvens a meghúzási sorrendről és nyomatékokról, vagy feltöltési mennyiségekről vagy bármiről. De miért? Én nem kezdek soha úgy egy munkához hozzá, hogy nincs ott mellettem az adat. Midnegy hogy miről van szó. Beltér munka, futómű, erőforrás stb.

A másik, hogy akinek meg van műszaki érzéke, hajlik a precízségre és arra, hogy úgy csinálja meg ahogy azt egy szakember is megcsinálná, az utána néz, utána kérdez, sokszor rájön magától a megoldásra (mert nem olyan bonyolult dolgok ezek), vagy feltesz itt egy kérdést, de arra a sok "TC rajongó" meg lelkes friss jogsis nem biztos, hogy fog tudni rá válaszolni. Az a pár ember aki meg tudna, az meg lehet, hogy lusta írni, csak elolvassa a kérdést és azt gondol amit akar.

Még utolsó gondolatként, tudom, hogy kényelmes dolog az internet, mert hozzászoktunk, hogy pötyögünk, kattintgatunk és ott van amit szeretnénk. De nem szégyen használni a Google-t és nem szégen bemenni valahova (gumishoz, autószerelőhöz, autóvillamoshoz, atósboltba, nem szeretnék mindent felsorolni) és ott megkérdezni. Lehet, hogy többre megy vele. Mert ezek az emberek ott dolgoznak már egy ideje, sok mindennel találkoztak és ha bemény, kielégítő választ kapsz (nem mindig, jó helyre kel menni, de hol a jó hely, dilemma, mindegy), akkor lehet, hogy azt mondod, hogy na igen ez egy jó szaki, ide hozom a paripát legközelebb.

Na, nagyon elkalandoztam, meg nem akartam személyeskednik sem, de nagyvonalakban ez a helyzet itt ebben a témakörben meg úgy egyébként.

2011. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!