Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akkor vezethetek kulfoldon...

Akkor vezethetek kulfoldon vagy nem?

Figyelt kérdés
Ugy hallottam,hogy a Magyarorszagon megszerzett jogositvanyal az elkovetkezo 2 evben nem vezethetek kulfoldon,csak ket ev utan.En Romaniaban szereztem meg kb egy honapja,mar uj jogositvany kaptam az uniosat,es szeretnek kimenni kulfoldre,ha nem vezethetek akkor az nagy gaz lenne.Aki tudd segitsen nekem .
2009. márc. 28. 12:15
 1/3 Fecc ***** válasza:
Én úgy tudom ha betöltötted a 18.-ik életévedet,akkor vezethetsz külföldön is
2009. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A B kategóriára érvényesített vezetői engedély a járművezető 18. életévének betöltéséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít. A kezdő vezetői engedéllyel az "A" az "A" korlátozott kategóriára és az "A1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, a "B", "C", "D" kategóriára és a "C1", "D1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel - a fegyveres erők kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható. Tehát a külföldi vezetést nem a kezdő jogosítvány akadályozza, hanem a 18. év alatti életkor.
2009. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hops .... B-ssel nem vontatható pótkocsi? Hűha, nemá, én egyfolytában vontatom, és még soha nem volt belőle gond.
2009. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!