Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek vegyek robogót?

Szerintetek vegyek robogót?

Figyelt kérdés
már van 1 simson s51 esem nagyon szép állapotban na de nem is ez a lényeg...tehát most novemberhez 1 év mulva kezdhetem a B.kat. jogsit és el is fogom kezdeni amint lehet ennyi időre vegyek még e robogót? nem tudom eldönteni bocs ha hülyeséget beszélek :P
2011. júl. 4. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minek vennél robogót, ha van egy Simsonod? Én egyszer ültem fel robogóra, utána sírva menekültem vissza váltós motorra.
2011. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet a kettőt összehasonlítani, a robogó az nem motor, a Simson az (legalábbis úgy néz ki).

Simson után rogogó???

2011. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se. Elég furcsa lenne, pl. taposnád a jobb oldalon a műanyagot keresve a féket. :)


A Simson nem a legújabb technika, de nagyon kellemesen motorozható. És nem csak húzod a gázt, hanem tényleg megtanulsz bánni a motorral.

2011. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre motorozol,nekem is simsonom van,

de nem mernék végigmenni a Hungária körúton

egy kiskerekű robogóva,mert az európai szintű útminőség kitépné a kezeimből a kormányt...

2011. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vegyél robogót, ha: szeretnél önindítóval, automata szivatóval kényelmesen indítózni, ha szükséged van az ülés alatti sisaktartóra, ha nincs kedved a kútra minden tankoláshoz magaddal cipelni egy olajos flakont és azt bekeverni, ha szeretnél rendes féket (mindkét fékre féklámpával világítva), ha szeretnéd ,hogy egy szög a gumiban csak annyit okozzon, hogy lassan leeresszen( Simoban ugyebár belső van, azonnal leereszt) Ha nem akarsz eltört küllöket cserélgetni és leváltalánd egy jó alufelnire, ha nincs kedved már megszakítót cserélgetni akkor neked való a CDI gyújtás, ha szeretnéd, hogy ne legyél minden út alkalmával dzsuvás. Amúgy az meg hülyeség , hogy a Simson bezzeg motor, 50cm3el nem motor(csak a tulajai szeretnék), csak játék ugyanúgy mint minden 50es.
2011. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
értem..köszönöm .még igazából a simson is nagyon bevált és azt könnyebb szerelni de a robogónak meg tényleg amit az utolsó felsorolt az rengeteg előny
2011. júl. 5. 12:30
 7/12 A kérdező kommentje:
meg a simsonnal csak annyi a bajom hogy tartani a kezemet a kereszteződésbe (index) közbe váltani de ha váltok ahoz kell a kuplung de ha tartom a kuplongot h vácsani tudjak amikor közeledek a kereszteződéshez akkor meg nem tudok indexelni
2011. júl. 5. 12:33
 8/12 anonim ***** válasza:

12:11--->Azokkal az érveiddel,hogy belső is van a simsonban,na meg küllők is,és képes szög hatására leereszteni a gumi,még nem győztél meg:)


Arról elfelejtettél beszélni,hogy 150-ért már csak egy leharcolt-pizzafutármaradékot kapsz,a fejed majd szét pattan 20 kilométer után,és ha a robogó motorja tönkremegy,az kuka.

Simóval (hosszú negyedikkel) gyönyörű szépen megyek utazóban 75-80-at,és nem kell izomból markolásznom a kormányt,hogy ki ne tépje a kezemből.

Még féklámpával is ellátták,igaz,hogy csak 1-el,de az nekem bőven elég...:)

2011. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"12:11--->Azokkal az érveiddel,hogy belső is van a simsonban,na meg küllők is,és képes szög hatására leereszteni a gumi,még nem győztél meg:) " Majd ha emiatt kell tolnod hazáig, visszagondolsz erre :) (belső nélkülivel simán elmész egy kútig felfújni vagy a gumishoz). Az meg, hogy egy robogó motorja ha tönkremegy az kuka, teljesen hülyeség. Minden alktrész kapható hozzájuk, többféle minőségben,akár verseny technika is. Amúgy volt nekem Simsonom is meg robogóm is, nem is egy, ezért írok tapasztalatokat. Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya is.
2011. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"belső nélkülivel simán elmész egy kútig felfújni vagy a gumishoz"


Nekem aztán tökmindegy..mert én általában vasárnap megyek bele valami szArba,a világ végén,mindentől távol..

És rengetegszer mentem haza simóval,a tankon ülve,amit a kis rollerrel nem csináltam volna meg..:D

De nem a gumikról akartam értekezni,hanem a kérdező

kollégának a figyelmét akartam felhívni arra,hogy összességében egy robogóval közlekedni sokkal veszélyesebb,mint egy simsonnal.Mert lehet hogy egy nagyobb kátyúnál kitörik néhány küllőm,de robogón ülve a nyakam törik ki.

2011. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!