Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » BÁRKI lehet "profi" autóversen...

BÁRKI lehet "profi" autóversenyző a Ringen, CSAK ismertnek kell lenni?

Figyelt kérdés

Voltam kint a Hungaroringen, és megdöbbentem. Volt női Lotus kupa, és olyanok versenyeztek, hogy Ördög Nóra, Kiss Ramóna, meg mindenféle modell.


Ezek komolyan "profi" versenyzők?

Tudnak ezek jól vezetni, kell nekik valami tehetség, vagy csak ott el vezetgetik a kocsit? Mármint nem hiszem, hogy olyan jól vezetnének mint más profi világszínvonalú versenyző.

Fizetnek ezek valamit azért. hogy versenyezhessenek a csapatnál, egy Lotussal?

Komolyan ennyi kell ahhoz, hogy valaki versenyezhessen egy versenyautóval a Ringen, legyek híres, ismert, és csinos, és kapok egy Lotust a seggem alá, és nyomathatom neki a gázt?


2011. júl. 5. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát elmondom neked h ez a egész csak a majomkodásról szól nem az autóversenyzésről.Ezzel csak reklámozák magukat.

Hol vannak már ezek a profi autóversenyzőktől?örülnek ha nem fuladnak le a rajtnál.

2011. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Lotus női kupa pont erről szól, ez a csapatoknak, szponzoroknak és a liga szervezőinek simán megéri hogy ilyen jól hangzó nevek ülnek az autókban. Az alatt meg mit értessz hogy "profi autóversenyző"? Végülis mindenki az aki az MNASZ-től vagy más szervezettől kapott licenszet, szerintem még az ismertség sem szükséges ahhoz hogy ebben a kontextusban autóversenyzővé vállj, kell pár haver akivel összedobjátok a spórolt pénzt és vesztek egy autót, a legügyesebbet meg beültetitek. A Lotus Ladies Cup pedig elsősorban show, nem az a lényege hogy komoly mezőnye legyen, bár azért az élvonal ott sem fakezű pilótákból áll, meghát gondolom előtte mindenki kapott vezetéstechnikai és egyéb tréningekeket. De valamiért az az érzésem a kérdéseddel kapcsolatban hogy már megint az irígykedésen van a hangsúly. Hát Istenem, nekik ezt osztotta a sors, ez a "munkájuk", sokmindent el lehet adni az arcukkal, nevükkel (meg fenekükkel), miért épp az autóversenyt hagynák ki a sorból? Amúgy rengeteg olyan híres színész volt például a történelem során akik remek sportolók (példának okáért autóversenyzők) is voltak: Paul Newman, Steve McQueen, Patrick Dempsey, James Dean. Ugye nem mondod hogy azt hitted hogy egy autóversenyen a résztvevők csak első osztályú profik lehetnek? Akármelyik szériában a pilótáknak szerintem legalább a fele szórakozásból csinálja és mert van rá pénze, nem azért mert őstehetség.
2011. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

". De valamiért az az érzésem a kérdéseddel kapcsolatban hogy már megint az irígykedésen van a hangsúly."

Ja, nem bánnám, ha valaki csak úgy azt mondaná, "figyelj, téged sokan ismernek, itt egy Lotus, űlj bele, és ne törődj semmivel, nyomd a gázt!"

2011. júl. 5. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük az egészet az elejéről:

Vannak olyan versenyzők akik kiskoruktól kezdve gokarttal kezdenek, majd szépen mennek fel a létrán egész magas szintig.


Vannak olyan versenyzők, akik mondjuk szimulátoroznak de a tehetségük folytán mégis magas szintre jutnak (Wéber, Michelisz, stb...)


Vannak olyanok, akik ugyan nem versenyzőnek indulnak, de valahgoy odakeverednek, és ahhoz képest egész jól is csinálják (Palik, Vida, részben Wéber, stb...)


A Lotus Ladies cup NEM arról szól hogy profi versenyzők versenyezzenek, hanem arról, hogy részben a versenyzésben ilyen olyan módon már korábban is érintett nőket, illetve tök amatőröket is odaültessenek a volánhoz. A csajok között van pár nagyon profi, akik már több versenysorozatban is szerepeltek, tehát nem tekinthetőek annyira amatőrnek. Vannak versenyzés szempontjából teljesen "amatőrök" is mint pl. Kiss Ramóna.


Senki nem állította hogy a Ladies Cupban profik mennének. Azt állították amit teljesítenek is, hogy megmutatják azt, hogy ugyanolyan autókkal a nők is tudnak nagyon jó és élménydús, kiélezett versenyzést produkálni és bizony tudnak jól vezetni.


Nem kell leszólni őket. Nagyon jól csinálják amit csinálnak, és bár a sebesség nem nagy, azért kiváncsi lennék, te mikor tudnád utánuk csinálni...


Ez nem úgy működik hogy csak úgy beültek. Elméleti képzés, kellett nekik licensz, tehát hivatalosan kaptak versenyzői státuszt, ugyanúgy vonatkoznak rájuk is a pálya, versenyzés szabályai, van náluk is 107%os szabály (nem biztos hhogy pont úgy, de hasonló). Ahhoz képest hogy sokan életükben először ülnek ilyen kocsik volánja mögött, nagyon jól csinálják. Rengeteget gyakorolnak, napokat töltenek kint a ringen, amit persze Te nem látsz, mert akkor csak ők vannak ott, más nem. És szépen tekerik bele a km-eket. Állítgatják a kocsikat, változtatnak a beállításokon, éppen úgy mint a nagyok. Ugyan kevesebb szabadságfokkal, de minden ugyanaz.


A csajok amennyire én tudom nem kapnak ezért pénzt, ők a (nem kis, sőt hatalmas!) élményt kapják.


A dolog egyszerű: ha te is szerzel magadnak szponzort, és fizetik az indulásod, te is indulhatsz. A verseny szervezői célnak tűzték ki hogy felhívják a figyelmet arra, hogy azért mert valaki nő és jól néz ki, még vezethet jól. Ehhez sikerült összelapátolniuk a lóvét, az egyes nagyobb szponzorok pedig azt ültettek oda, akit akartak. A nagyobb médiumok őket választották ki. Ennyi.



A versenyzés nem csak arról szól hogy "nyomom neki a gázt ész nélkül". Nagyon sokat kell gyakorolni, edzeni (fizikailag is, vezetéstechnikailag is, gyakorolni, stb...).


Nem tudom te hány futamot láttál, én egész sokat, és állíthatom a Ladies cupban nagyjából egy versenyen van annyi izgalom mint mondjuk 3-4 f1-es futamon. Mivel a kocsik teljesen azonosak, a beállításokban kicsi a szabadságfok, a csajok felkészültsége és tapasztalata közel hasonló, mindegyik nyerni szeretne (nem a pénz miatt, inkább a dicsőség miatt), komoly versenyszellem van bennük. A kocsikat annyira nem kell félteniük, így aztán minden futamon megy az adok kapok ezerrel. Sokszor kanyaronként változik a sorrend, nagyon kemény csatákat vívnak, sokkal keményebbeket mint sok férfi.

2011. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Visszatérve Kiss Ramónára:

A múltkori időmérőn első lett. A versenyen próbálta tartani a többieket, de a több éves versenyzői rutinnal rendelkező csajok végül megelőzték (érthető módon). De nagyon "férfiasan" és ügyesen harcolt. Most pedig a WSR-en dobogóra is állhatott, többször előzött, végig nagy csatát vívtak. Tehát attól hogy híres, még tudhat jól vezetni.


Nekik most valóban szerencséjük volt. Ettől függetlenül meg is dolgoznak a sikerért. Ha szeretnél versenyezni, szedd össze magad, kaparj össze annyi pénzt amennyiből el lehet indulni és hajrá!


Ha megnézed a versenyzőket, azért látható hogy olyanokat válogattak be, akiknek "van vér a pucájukban" és nem ijednek meg ha éppen letolják őket vagy nekik kell letolni a másikat a pályáról.


Sok más nagy szériában is vannak olyan versenyzők, akik bevásárolják magukat, ez tehát nem egy újkeletű dolog.


A forma1-en nem leszek kint, de már alig várom a pannonringi futamot, tuti az is jó lesz. Már szervezem a lejutást... :)

2011. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja még annyit hogy amellett hogy kis szar lotussal mennek, azért azt sem olyan egyszerű vezetni. Hátsó kerekes, tehát alapból tolja a seggét, ráadásul gázfröccsös visszaváltással lehet csak fékezni, ami a H váltónál már nem is annyira egyszerű...


A WSR-en vizes, csúszós úton mentek és mégis nagyon nagy verseny volt, sok előzés volt.


Egyébként ha nagyon izgatja a fantáziádat hogy ténleg tudnak-e jól vezetni, lehet jelentkezni élménykörre. a Walterné Adrienn majd elvisz egy körre. Amikor majd csak lesel, hogy "úristen ez egy állat" akkor majd vissza lehet térni a kérdésre. Amíg nem tudod utánuk csinálni, addig nem célszerű leszólni őket...

2011. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Volt szerencsém menni a Hungaroringen.Céges buli volt,ott tartották.Elmondták a szabályokat,hogy konvolyban haladunk,nem előzünk és nem maradunk le túlzottan az előttünk levőtől,kivéve persze akkor,ha túl gyorsan megy hozzánk képest.Lényeg,hogy a mögöttünk levőket ne tartsuk fel.Igaz, 1.4-es fókával lehetett menni,de nem bántam,égtem a vágytól,hogy kipróbálhatom magam versenypályán.Gondoltam magamban,"Most kitaposom a belét az autónak."Hallgattam a többi kollégát,ahogy nagy mellénnyel illúzionálnak,hogy majd ők!Majd figyeld!Fényképezzél asszony!

Nem hazudok,alig több,mint 60Km/h-ás átlagsebességgel mentünk,de ezzel még túlzok is,mert volt olyan kanyar,ahol HARMINCCAL!!! mentünk.A pálya felénél tartottunk,amikor elkapott a harciideg.Lemaradtam,aztán megküldtem az autót,hogy legyen egy kis élmény.És,amikor tudtam úgy haladni,ahogy vágytam rá,rá kellett jönnöm,hogy nem olyan egyszerű ez a sportág.Ha felajánllottak volna egy erősebb autót,talán el sem fogadtam volna,csak annyi vágyam lett volna,hogy keményebb futóműveket szeretnék.

Szóval,ez ilyen...

2011. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 21/F és tudom,hogy jó autóversenyző lenne belőlem de sajnos anyagi okok miatt nem engedhetjük meg magunknak.Anyukám kocsiját szoktam vezetni,kb beletettem vagy 150.000 Km-t.

De minden vágyam,hogy autóversenyző legyek,és az a vicc,hogy nagy valószínűséggel átlagban benne lennék mindig az első 10ben a kezdetekben is.

Úgyhogy én irigylem őket,nekem is ez az álmom de sajnos le kell mondanom róla,ha csak nem valaki felkarolna de erre nem sok esélyt látok sajna:((

21/F

2011. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Elmondom az igazságot. Biztos forrás. Ez úgy működik, hogy kitalálták, hogy legyen egy ilyen kupasorozat amibe csak nők mennek, de ez csak úgy lehet, hogy minimum 12 ember versenyzik, és, hogy ez a 12 ember meglegyen mindenkit felkértek, hogy versenyezzen. Ez az egész csak ennyi. Tudni kell, hogy ezek a Lotusok kb. olyanok mint az utcai autók.
2011. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: ebbe semmi meglepő nem volt.

Amúgy már többször rákérdeztem a szerelőknél, és ezek nem teljesen az alap Lotus Elise-ek, de annak van egy olyan, alapból is versenyzésre készített változata (gyárilag bukócsővel és egyéb nyalánkságokkal...) amit használnak. Ezt bárki megveheti a "boltban" ha leszurkol érte 10-12 millát. A csapatok nagyjából csak a beállításokon hangolnak picit, meg felmatricázták az egész autót, komolyabb átalakítás nem történt az autókon.

2011. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!