Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki ott lakik Ferihegy mellet,...

Aki ott lakik Ferihegy mellet, az miért panaszkodik a hangos/alacsonyan szálló repülőkre?

Figyelt kérdés
Most volt a Tényekben hogy, panaszkodnak a repülőtér mellet élők hogy hangosak, alacsonyan szállnak a repülő gépek.. de én nem tudom megérteni őket.. ott laknak a reptér mellet, mit várnak? Vagy csak nekem furcsa ez? Ha itt a XV. kerbe jönne 15 méterre a házak fölött, na akk megérteném, de nem ott a reptér mellet pont egy vonalba a leszálló pályával.. szerintetek?
2011. júl. 7. 18:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek veled.
2011. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
hát igen. olcsóbban megvették a házat de ez hátránnyal is jár.
2011. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
90%
ugyanúgy nem értem én sem azokat akik ártérre építkeznek, aztán panaszkodnak tavasszal...
2011. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 a_maestro_főnök válasza:
50%
Azért mert nagyon zavaró tud lenni. Próbálj meg pihenni úgy hogy állandóan zúgnak a repcsik
2011. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Megjegyzem, én a 14. kerületben lakom, felettem mennek el, és sokszor az ablakok is berezonálnak. Szóval ott igen kellemetlen lehet.

Gyanítom, nem annak van baja, aki ott vett házat, hanem aki örökölte, vagy idős és már a reptér előtt is ott élt. Nekik ez tényleg gond, amivel nem lehet mit kezdeni. Ráadásul ma már nagyon nagy forgalom van, szóval érthető, hogy zavarja őket..

2011. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

A sorrend:

Rét, mező kinek mi tetszik. Majd rajta egyszerű reptér. Néhány családi házzal a környéken. Később nagyobb reptér. Ennek következménye a munkahelyek, illetve lakótelepek.

Idővel a régi szakik kihaltak, elköltöztek a lakótelepekről illetve a családi házakból.

Amint előbb említették olcsón meglehetett szerezni a lakásokat. De már ott volt a reptér!!!! Ezt nem látták? Vagy nem szóltak, hogy a repülők esetleg felszállnak vagy le? Nagyon olyan mondvacsinált probléma.


De azt is meg kell hagyni, hogy némely és nem is a legnagyobb gépek, elég nagy hangot adnak ki fel illetve leszálláskor.

2011. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Fölöttünk is van egy légi folyosó, de azért nem zavaró a hangjuk, nagy ritkán jön 1-1 alacsonyabb (általában a 747-es alacsonyabban) és nem tagadom, tényleg van hangjuk (és az azért nem 15méterre van innen) itt is betud rezonálni az ablak.. nos igen, aki örökölte, vagy már ott él rég óta, az érthető.. amúgy ott lényegesen alacsonyabbak a ház árak?
2011. júl. 7. 19:19
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

Hiába rinyálnak..


Helyből szálljanak fel a gépek, vagy mi a Jóisten?

2011. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Igen ezt én sem fogom sosem megérteni. Most a múltkor megint a tököliek problémáztak ezen.


A reptér korábban ott volt. Persze régen nem használták, így mindenki mellé költözött, mondván "úgyse használják, évente felszáll két gép". Most pedig már több száll fel, és ez már zavarja őket. De attól még a reptér korábban ott volt. Aki örökölte, azt én is sajnálom, de ilyenből kevesebb van.


A dunakeszi reptér környékén lakik pl. B. I. úr (közismert személy) és állítólag hetente betelefonál, hogy hangosak a gépek. A reptér régebb óta ott van, sajnos ilyenkor aki később érkezik, annak kell alkalmazkodnia.


Ez a zaj dolog egyébként is hülyeség, mert a hobbi célú repterek környékén eleve csak látás szerinti repülés van, éjszaka nagyon ritkán, tehát a gépektől lehet aludni.


A ferihegyiek is nyílván azért panaszkodnak mert megnőtt a rep. gép forgalom, és az 5 percenkénti ütem helyett most már percenkénti van, ami nyílván zavaróbb...

2011. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

Hamarabb volt a ház mint a reptér.

Valamint nem a város felé kellene felszállniuk, hogy pontosan ott legyen a leghangosabb, ahol laknak az emberek.

2011. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!