Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezetésért bevonták a...

Ittas vezetésért bevonták a jogosítványom. Fellebbezni szeretnék. Hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés
2 sör= 60e + 5 hónap eltiltás, amit szeretnék megfellebbezni, mert erősnek tartom az ítéletet. Azt szeretném kérdezni, hogy kinek milyen tapasztalata van? Hová kell küldjem a fellebbezést? Egyből bíróság vagy még a rendőrség dönt ha fellebbezek? Ki mit tud?
2011. júl. 9. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először a rendőrségre. De szerintem örülhetsz hogy ennyivel megúsztad, 60e. FT meg 5 hónap eltiltás az semmi, haverom 1 sört ivott és 2 évre tiltották el újra kellett vizsgáznia. Kérdező szerintem annak örülj hogy nem keveredtél balesetbe mert akkor csúnyán meghurcoltak volna, örülj az 5 hónap eltiltásnak meg a 60ezernek ezt még olcsón megúsztad. Tanulság nem iszunk ALKOHOLT vezetés előtt.
2011. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem erős, fogadd el, és örülj ennyivel megúsztad.

Szomszédomnak felebezés után lett ez ami neked elsőre.

2011. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
No, igen. Az egyik sört délután ittam a másikat este,majd kb egy jó óramúlva indúltam el, nem gondoltam, hogy baj lesz. Aztán a spira mutatott a digitális meg nem. Szóval kicsit visszás ez. Amikor a digitális nem mért a rendőrök a gazból szedték vissza a spirát. Persze én mondtam hogy fogyasztottam,ezért vették el. Soknak érzem a büntit. De még várok pár kommentet.
2011. júl. 9. 23:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha bevallottad akkor ennyi volt. Zero tolarencia van.


A pénz részre kérhetsz enyhítést, hivatkozz arra, hogy mennyire sz@r az anyagi helyzeted.


Az 5 hó eltiltást hagyd szerintem, nagyon "finom" büntetés ez, kaphattál volna simán többet is.

2011. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

"Soknak érzem a büntit"


Én meg kevésnek...

A csapból is az ittasan okozott balesetek folynak, te meg sirámolsz 5 hónap eltiltás miatt.

Írták korábban is hogy ez szinte semmi, örülj neki, és jól húzd meg magad, hogy csak ennyit kaptál...

2011. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 23:27

A személyeskedést kérlek mellőzd. Gondolom Te soha nem tévedtél. Bocs, hogy élek bzdmg.

2011. júl. 9. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Azért sörivás utáni vezetést tévedésnek nevezni erős csúsztatás. Nem egy stoptáblát néztél el (ami még elmegy tévedésnek, pillanatnyi kihagyásnak) hanem ittasan vezettél, a felelősséged teljes tudatában.

Az pedig véleményem szerint nem személyeskedés, hogy a kérdésedre válaszolok: szerintem maradj csendben, mert ezt nem fogják mérsékelni, még olcsón megúsztad...

2011. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az az erős csúsztatás, hogy valaki egy ilyen esetben felelőtlenségről meg hasonlókról papol. Ember, 2 sörről van szó, az egyik jóval korábbról, a másik is 1 órával a vezetés előttről. Persze, a büntetésbe bele kell törődni, ki kell fizetni, el kell fogadni. De szerintem az túlzás, hogy már csapból is az folyik, hogy hú, mennyire durva, aki 1 korty sört iszik vezetés előtt, azt is küldjük rögtön börtönbe, mert közveszélyes.
2011. júl. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha fontos hogy vezethess akkor kérd hogy az M kategória maradjon és vezethetsz segédmotort.
2011. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos kioktatást kaptál eleget - JOGOSAN - ezért most a kérdésedre a válasz.


Azt nem írtad, hogy szabálysértés vagy bűnügy lett a dologból. Feltételezem ez szabs. volt. Akkor viszont a rendőrség szabálysértési hatóságához kell egy kifogást benyújtanod - persze a rendelkezésre álló időn belül - ez illetékmentes és a szabs hatóság dönt arról, hogy csökkenti-e büntetést.

Ha bűnügy lett belőle, akkor a bíróság rótta ki rád a büntetést, tehát hozzá kell benyújtanod a fellebbezést.


Nézd meg a határozatot, amit kaptál, abban pontosan leírták, hogy milyen lehetőséged van a jogorvoslatra.


A büntetésről meg annyit, hogy valóban "olcsón" megúsztad. 5 hó eltiltásnál ugyanis nem kell utánképzésre menned, simán visszakapod a jogsidat, az eltiltás lejárta után.Persze lehet próbálkozni a kategória eltiltás lehetőségével, ennek akkor van jelentősége, ha több kategóriával rendelkezel.

Pl van "B,C" kategóriád, de csak a "B"-től tiltanak el, akkor vezethetsz "C" kategóriába tartozó járművet.


remélem segítettem, ha van még kérdésed írj!

2011. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!