Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy tudom magam kimenteni...

Hogy tudom magam kimenteni illetve fellebbezni, hogy a közlekedési közigazgatási bírságot ne kelljen megfizetnem? A hatóság szerint a fényjelző-készülék jelzését figyelmen kívül hagytam.

Figyelt kérdés
Nagy forgalomban ha benyomom a féket, hátulról belém jönnek, (nem szoktam ilyen nagy forgalmas helyen vezetni) és valószínűleg rosszul mértem fel a helyzetet és már a piroson hajthattam át. A fotón nem látszik a piros lámpa, ezzel tudok bizonyítani??? Vagy mit lehet ez esetben tenni, csökkenteni lehet? (részletekben is sok a 100.ezer forint) Kérem segítsetek!!!!
2011. aug. 8. 15:18
 1/8 anonim válasza:

Sajnos nem sok mindent tudsz csinálni, ugyanis vannak szemtanúk, mégpedig a hatóság. Akik ha hazudnak, akkor is igazat mondanak. Nővéremet úgy büntették meg 30000Ft-ra, hogy még utána egy kocsi átjött a vasúti síneken mielőtt a lámpa piros lett volna. Hiába mondta, hogy még zöld volt, a rendőrök csak annyit mondtak neki, hogy "Hölgyem, 3-an láttuk." ... ez pech... Tesóm, mivel egyedül volt 3 hivatalos személy ellen, nem tehetett mást, mint fizetett. Mondjuk a 100000Ft tényleg nagyon sok.

Az a baj, ha megpróbálsz perelni még lehet, hogy a perköltséget is veled fizettetik ki. Nem éri meg... :(

2011. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, meg kellett volna állni, tudod létezik a követési távolság fogalma, ha hátulról beléd mennek ő a hibás, biztosító fizet.
2011. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha lámpába épített kamera volt, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy nem látszik a piros. A kamera hitelesítetten úgy van elkészítve, hogy csak akkor készít felvételt, ha a lámpa piros. Tehát akit fotóznak, az a piroson ment át.

Egyedül részletfizetést tudsz kérni, de csak a fizetési határidőig. Azt követően már azt sem. Intézkedj. 10 hónapra megadják.

2011. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és egyféleképpen tudsz szabadulni a közigazgatási bírság alól, ha nem te vezetetted, és megnevezed a sofőrt, aki elismeri a szabálysértést.
2011. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a lámpába volt szerelve, hátulról vagyok lefotózva. A mögöttem lévő éppen nem látszik. De ha jól a fékre lépek, akkor lehet nem csak a kocsi hátulról (matiz) hanem a gyerekeim is kárát látják. De ilyenre nem hivatkozhatok, hogy pl mögöttem egy kamion jött és a baleset elkerülése végett jobbnak láttam a sárgán (ami közben piros lett) áthajtani... Milyen indokkal tudom még kimenteni magam? biztos van valami, ha esetleg járt így valaki, please help!!
2011. aug. 8. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez szívás... Ezt sehogy sem úszod meg! Tudod manapság olyan suttyó mocskos aljadék nagyképű(és még sorolhatnám éjt nappalátéve) Rendőrei vannak a magyar államnak akik ha kell,ha nem HAZUDNAK!!!


és akármit mondanak,nekik igazuk van!!! Ha megvernek,akkor is igazuk van és ők nem csináltak semmit!!!


Ez bűntetés...

2011. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Értsd már meg, hogy a közigazgatási bírságra NINCS MÉLTÁNYOSSÁG, nem lehet az összegét csökkenteni, nem lehet elengedni, semmi ilyesmit nem lehet. Egyedül részletfizetést tudsz rá kérni, vagy fizetési haladékot. Ennyi. A szabálysértés az objektív felelősség elve hatálya alá tartozik, így vagy megfizeted, vagy megnevezed az elkövetőt, aki megfizeti. Ha nem fizeti meg senki, a gépjárművet kényszerintézkedés útján KIVONJÁK A FORGALOMBÓL.
2011. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. De én még reménykedem, hátha van valami kiskapu. Az általában mindíg van, csak nem tudunk róla, de tény, hogy sajnos én vezettem :o(

Várom még azért a hozzászólásokat, tanácsokat!

2011. aug. 8. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!