Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 93-as Opel Astra F Caravan...

93-as Opel Astra F Caravan C14NZ motortípusú motorba milyen olajat öntsek? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 17:20
 1/6 anonim válasza:
Valami olyat ami sok kilometeres autókhoz ajánlanak. Pl Valvoline Maxlife. és ehhez hasonlók. Ha nem akarsz sokat költeni az olajra, de minőséget akarsz esetleg Shell Helix 15w-40. De bármilyen más 10W-40-es olaj jó lehet hozzá
2009. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is detto pont ilyen kocsim van, azzal a különbséggel hogy 92-es.

Szóval...Én évekig 10w 40-es félszintetikus olajat raktam bele, de ahogy teltek az évek elkezdte lassan kajálni az olajat és emiatt a szerelő 15w 40-es ásványi olajat rakott bele (sűrűbb mint a 10w 40-es) szóval ezt már talán nem eszi annyira, és olcsóbb is. Minőségit vegyél szerintem, ne ezeket az Auchan-os kicsapatott fáradtolajakat, mert attól hogy koros az autó, azért megérdemli a minőséget( Valvoline, Shell, stb...) Alig drágábbak mint a Botond és társai.

Egy valamiben viszont nem vagyok egészen biztos. Az egyik szerelő beletöltötte a 15w 40-es olajat, a másik meg azt mondta hogy nem OK. mert nem keni kellőképpen a szelepeket, mivel sűrűbb, nem jut el oda időben ahová kéne. Emiatt egy szakit is kérdezz meg szerintem, mielött választasz. Jaa és az Opelnak van gyári olaja is...

Gondolom az sem rossz.

Üdv.

2009. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

"mert nem keni kellőképpen a szelepeket, mivel sűrűbb, nem jut el oda időben ahová kéne."


ez így nem teljesen igaz. Hideg oldali viszkozitása 15W az tényleg sűrűnek mondható, és bár az olajnyomás gyorsan felépül, lassabban indul meg az olaj, de egy két másodpercnél nem kell neki több, hogy eljusson mindenhova. Kielégítő lesz a kenés! Ha jó a visszacsapó szelep az olajszűrőben akkor attól hogy tegnap este leállítottad az olajjáratokban még marad olaj reggel is.


A meleg oldali viszkozitása "40" ami pedig ugyanolyan, mint pl a 10W-40nek.


Jó lesz neked a 15W-40. Elég régi az autó már hozzá. Vagy félszintetikus 10W-40 attől függően, hogy fogyasztja-e az olajat.

2009. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a gyári opel olajra esküszöm. Ha az jó az insigniába, a vectra OPC-be stb... Akkor a koros autó is megérdemli. Olcsóbb a márkás társainál de az eredmény magáért beszél!
2009. ápr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiprobáltam castrol,Bp,valvoline,ez összesen 45ezer km-en át,most a 170000 nél tartok és a legutóbbi Mobil1 2000 ,10w40 vált be abból a szempontból hogy nem fogyassza.8000 után sem kell rát

öltsek

2009. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10w40 olajra van tervezve a motor.Ha 5w teszel akkor fogyasztani fogja,de kenés úgy is van,ha 15w teszel arra gondolván hogy kopott a motor,nem fogyassza de a kenés is rosszabb,jobban terheli a szivattyút,nő a fogyasztás.Nálam 6 deci olaj fogy el 7000 kilométerre,vegyesen használva,átlagos vezetéssel.
2009. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!