Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok ebben az...

Mire számíthatok ebben az esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A héten volt egy autóbalesetem. Mentem dolgozni egyik reggel és elaludtam a volánnál amire még nem volt példa, és lakott területen belül belehajtottam egy álló szuzukiba, amelyben hála istennek nem ült senki. A szuzukit nekitoltam egy oszlopnak és totálkárosra törtem bár azt nem nehéz az én kocsimban nem lett akkora kár . !Kérdés! mivel aludtam és az ütközés után eszméltem fel megállapíthatnak e gyorshajtást mivel hogy nem tudom mennyivel mentem és fékezés nélkül hajtottam bele az autóba tehát féknyom nem volt de állítólag kb. 80km/h haladtam gyorshajtást felszámíthatnak e ha nem voltam magamnál.
2011. júl. 10. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen igen. Sőt ha elmeséled a rendőrbácsinak hogy aludtál, lehet kigondol más dolgokat is, pl. közúti veszélyeztetés, vagy valami ilyesmi, nem tudom a pontos megnevezését ennek a büntetési tételnek.

A gyorshajtás megállapítására vannak szakértőik, de mondjuk ha 50-nel mentél volna, akkor is kitalálhatnák hogy relatív gyorshajtást követtél el..

Láttam egy rommá tört Audit évekkel ezelőtt, ott a rendőrség állítólag az Audi cég segítségét kérte a gyorshajtás mértékének megállapításához, mivel a kocsi kettészakadt. Végül azt hozták ki hogy valahol 160 km/h felett közlekedett amikor lecsúszott az útról.

2011. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szakértő meg tudja állapítani hogy nagyjából mennyivel mehettél...


Egyébként meg teljesen mindegy mit vallasz be, az hogy nem volt féknyom egyértelműen jelzi hogy elaludtál, ugyanis ha magadnál lettél volna, lehet hogy akár későn, de legalább megpróbáltál volna fékezni, azaz lehet hogy kicsi, de egyáltalán legalább lenne valamekkora féknyom. A másik kérdés hogy mindez kanyarban történt, vagy tök egyenes úton. Ha tök egyenes úton, akkor szerintem ez kimagyarázhatatlan... Azt nem hiszi el senki hogy magadnál voltál és úgy telibevertél 50el egy suskát hogy rommá törött..

2011. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egyenesben történt de megnézve az én opel corsámat elég jól megúszta a suzukihoz képest szóval annyira nem mentem gyorsan viszon biztos h több mint 50 akkor gyorshajtás is ?:( Ez tré mert ha aludtam és nyomtam gázt ??? akkor mi van nem értem
2011. júl. 11. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!