Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Teljesen elkeseredtem! Hogyan...

Teljesen elkeseredtem! Hogyan tovább? Egy sikertelen rutin vizsga, és oktatóváltás.

Figyelt kérdés

Májusban kezdtem el a kreszt, júniusban vizsgáztam, elsőre sikerült. Másnap pedig már mentem rutinpályára vezetni, megvoltak a kötelező óraszámok, plusz órát nem vettem, nem sikerült a rutin vizsgám (húzott feladat végén bakiztam, addig simán ment minden). Az oktatóval is voltak vitáim, hisz 2X50 perc helyett 2X30 percet vezettem kb. És még plusz órákat akart rám szuszakolni és rutin vizsga előtt bejelentette hogy úgysem fog sikerülni, mert nem vagyok elé felkészült. Hát hogy a fenébe nem, ha végig sem vezettem a 2X50 percet?? Mindegy. Azóta oktatót váltottam, teljesen más kocsi, és máshogy oktatnak. Teljesen össze vagyok kavarodva, nem mindig tudom még hogy mit kell nézni pl. kapubeállóba előremenetben...

Vizsgaidőpontom július végén lesz és sajnos nem vagyunk olyan helyzetben hogy tömérdek mennyiségű plusz órákat vegyek. Gondolozom hogy teljesen abbahagyom a jogsit, alig érzem a kocsit és szerintem nincs érzékem hozzá... A műszakit tökéletesen tudom, azzal nincs bajom mert megtanultam tehát nem a szorgalom hiányával van baj:( Teljesen el vagyok keseredve. Mit tegyek?? Köszönöm.

22L


2011. júl. 13. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Családban van kocsitok? Ha igen, ki kell menni egy vezetni tudó emberrel valami elhagyott parkolóba, és gyakorolni.


Sajnos a kötelező oktatás során senki nem tanul meg vezetni. Akkor sem, ha jó az oktató, mert kevés a vezetés, a plusz órák drágák, és alapból egy csomó dolog (autópálya, téli vezetés stb.) kimarad.


Ha meg tudod oldani, hogy órákon kívül is gyakorolhass, ne sajnáld rá az időt és a fáradtságot, és menni fog. Hülye oktató ne szegje kedved. Ha viszont nincs kocsitok, sem másnak az ismeretségi körben, akkor sajnos igazat kell adjak az elsőnek, hogy így kár a pénzért meg az időért, mert ha meg is szerzed a jogsit, ön- és közveszély lesz, ha egyszer kimész a forgalomba. Ez van.


N32

2011. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel ilyen könnyen, válts oktatót.

Az előző oktatómmal nekem is sok vitám volt, ma megszabadultam tőle. Ugyanolyan lenyúlós s*ggfej, mint amilyen a tiéd lehet.

Rutin vizsgám előtt 3 nappal felcukkolta az agyam, a 2x50 perc helyett vezettem talán 30at (a többit elpofázta mással), és neki állt feljebb, hogy egy órát voltam hajlandó kifizetni csak.

21/N

2011. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: ja és gyakorolj órán kívül is. Szülőkkel, barátokkal, más rokonnal, akinek van kocsija.
2011. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nehogy abba hagyd!!! Az első oktatód meg nagy paraszt volt a leírtak alapján jó, hogy leváltottad. Vizsga előtt ilyet mondani, hogy úgyse fog sikerülni. Szép,mondhatom. Nekem is volt akkora holtpontom a rutinvizsga előtt, hogy hihetetlen, mégis sikerült levizsgáznom. Az autót meg senki nem érzi, akkor még. Az autót akkor fogod érezni, ha meglesz a jogsid és minél többet fogsz vezetni.:)

2011. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Igyekszem kimenni más autóval gyakorolni. Remélem a sok gyakorlás majd meghozza gyümölcsét.:)
2011. júl. 13. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A rutinnal és is szenvedtem. Tudod mit csináltam? Kimentünk egy elhagyatott parkolóba, kibólyáztam a beállót és ki-be-ki-be, nem is tudom hányszor. Nagyon sokat gyakoroltam. A végén már nagyon jól ment. Sokkal szűkebb helyre is be tudtam állni, mint a rutinon kell.

De az a 9 óra szerintem is nagyon kevés, ha valaki nem vezetett előtte.

2011. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel semmiképpen!! Én is úgy voltam vele, hogy nem érzem, nem értem, nem érdekel, abbahagyom... Igaz, nem emiatt, de aztán 1 évet tényleg ki kellett hagynom. Pár hónapja fejeztem be és megkaptam a jogsit:).


Ehhez egy normális, lelkiismeretes oktató kellett, aki mindenre megtanított és megtanultam vezetni.. ő a 2. oktatóm volt..


Figyelj oda nagyon, tanulj és gyakorolj amennyit lehet.

2011. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ma csináltam a rutin vizsgát és januárban voltam először vezetni...szóval gondolhatod, hogy nem volt egyszerű.

Többször is abbahagytam, nem mentem 2 hónapig, ilyesmi, de sikerült!! Vettem sok plusz órát, az a 10 óra nem elvárás, az egy kötelező MINIMUM, ami előtt nem mehetsz vizsgázni! Senki sem tanul meg vezetni 10 óra alatt!!! Nehogy feladd, mert akkor később sokkal nehezebb lesz!

Vegyél annyi órát, amennyire szükséged van, ne érezd cikinek!

Én ma csináltam meg és túl vagyok rajta, pedig sokszor nem hittem benne! És elsőre sikerült! Szóval ne félj, próbálkozz, amennyit csak kell!

És a külön vezetést én nagyon nagyon nem ajánlom... tapasztalat, nem szeretném kiírni ide részletesen, de nekem az alkalmi "oktatóm" egy több százezer forintos bírsággal lett gazdagabb a magánóra után...

Kitartást, meglesz az a jogsi!!!

20L

2011. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bakos G. Bence ***** válasza:
Hogy alakult?
2019. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!