Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldön lehet magyar jogosít...

Külföldön lehet magyar jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozunk, és már csak jövőre tudunk haza menni legközelebb, akkor is max. 1 hónapra. Azonban szeretném, ha lenne jogosítványom. Egyik ismerősöm szerint Eu-s országban mindenki tud a saját nyelvén vizsgázni. Van aki tud erről bővebben valamit, esetleg tapasztalatból? Előre is köszönöm a válaszokat! :D
2011. júl. 13. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek,és éppen most intézem a jogsit.Mivel hazamenni nem tudok hosszabb időre,és szükségem a jogsira így Angliában kezdem el.Nem tudok Németországban hogy zajlik,de itt Angliában a következőképpen zajlik az egész.

Először ki kell váltani az ideiglenes jogosítvány ami itt 50 font.Evvel már Anglián belül ülhetek a kormány mögé de csakis tapasztalt sofőr mellett.A sofőrnek aki tanít vezetni(az én esetemben a párom) Kötni kell egy másik biztosítást ,magasabb biztosítást.

Ha már az úton is boldogulok,akkor fel kell keresni egy hivatásos autóvezető oktatót Akinél pár órát kell vezetni(persze fizetni kell érte) Természetesen lehet végig oktatóval tanulni is ez csak pénzkérdés.

Mielőtt elmennék vizsgázni,jelezni kell a központnak hogy elméleti vizsgát magyarul szeretném letenni.Fizetnem kell 50-70 fontot,és elküldik a CD-t amin tanulhatok.Ha már tudom,akkor elmegyek először elméleti vizsgára ahol ugyanannyi időt adnak mint másnak,és ugyanúgy angolul látom a kérdéseket.De mivel előre jeleztem,hogy magyarul vizsgáznék,így kapok egy fülhallgatót amiben végig magyarul elmondja a kérdést,a lehetséges válaszokat.Minden kérdés magyarul fog elhangzani a hallgatón keresztül.Viszont a vezetési vizsgánál angolul mondják,hogy itt fordul jobbra vagy itt fordul balra stb..A vizsgázó angol.. Én nemrég kaptam meg a CD-t jelenleg az elméletire készülők..

Szóval lehet külföldön a saját anyanyelveden tanulni csak jelezni kell előre..

Remélem segítettem

2011. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Sokat segített! Akkor biztos működik itt is ez a módszer. Van német nyelvvizsgám, de azért nem merném megpróbálni a tesztet németül! :D Sok a veszíteni való! :D
2011. júl. 13. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Örülök,hogy segítettem,és egyre jobban biztos vagyok benne,hogy Németországban is lehet magyarul vizsgázni,csak előre jelezni kell.Azért kell jelezni,mert idő míg kiküldik a CD-t.

Érdekes hogy 4 éve élek kint,de én sem érzem magam olyan vagánynak,hogy angolul vizsgázzam le..Valahogy bátrabbnak érzem magam ha az anyanyelvemen kell végig csinálni.

Szurkolok,hogy sikerüljön neked is.

2011. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a drukkot! :D Majd ha sikerült az itteni autósiskolával beszélni, azért megírom ide, hogy mit mondtak. Hátha másnak is van hasonló problémája!

Sok sikert a vizsgákhoz!

2011. júl. 13. 18:50
 5/5 anonim válasza:
Érdeklödnék hogy sikerült-e a vizsga? Most én is ilyen cipöben járok....
2013. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!