Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha történik egy (súlyosabb)...

Ha történik egy (súlyosabb) baleset, a gyerekek nincsenek hátul bekötve, kit vonnak felelősségre?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel mennénk vízpartra és magával hozza 2 gyerekét is (7 és 9 évesek) és állítólag soha nincsenek bekötve hátul. Mivel én vezetnék (neki nincs jogsija) közöltem, hogy így nem megyek 2 métert sem. Állítólag amikor a férjével mennek ők elöl be vannak kötve, mert láthatja a rendőr, de a gyerekek össze-vissza ugrabugrálnak a hátsó ülésen meg a földön, stb. Szerintem ez nagyon nagy felelőtlenség, és attól is félek ha valami baleset történne még engem vonnának felelősségre. Vagy csak túlreagálom?
2011. júl. 14. 11:07
 1/8 anonim válasza:
Nekem régen az oktatóm mindig azt mondta, h addig nem indulhatok el, amíg nincs MINDENKI bekötve az autóban, mert megbüntetnek :) Szóval szerintem köttesd be a gyerekeket( persze gyerekülésbe v ülésmagasítóval), abból baj nem lehet :) A barátnőd arra nem gondol, h amikor megállítja a rendőr, akkor sincsenek bekötve a gyerekek, és azért tuti megbüntetik?
2011. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ő kocsijuk hátsó ablakai kicsit sötétítettek és ha meglátnak a férjével egy rendőrt (ha csak melléjük áll egy piros lámpánál) egyből mint valami szökött bűnözők ráripakodnak a gyerekekre, hogy gyorsan kössétek be magatokat mert rendőr van a közelben.
2011. júl. 14. 11:23
 3/8 anonim válasza:
Mondhatod azt is h téged zavar h ugrálnak, játszanak hátul, nem tudsz koncentrálni a vezetésre -gondolom így is van-. Ha a te kocsiddal mentek, akkor könnyebb a helyzet, el kell fogadtatni a gyerekekkel-barátnőddel, h ebben az autóban ilyen szabályok vannak, ezeket kell betartaniuk, ha veled szeretnének menni... :)
2011. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondold végig, felelősséget vállalsz értük vagy sem!?? Ezért inkább azt tanácsolom, hogy kössétek be őket, hiába ragaszkodnának ahhoz, hogy ne legyenek bekötve! Elmondok egy rövid történetet: Igaz itt nem gyerekről van szó, de elmondom! Én láttam már olyan frontális balesetet, ahol a hátsóülésen lévő felnőtt ember nem volt bekötve és berepült a vezetőoldali részhez, a feje a sofőr lábánál, pedáloknál állt meg, persze azt hozzá kell tennem, hogy a vezetőt és azt az embert a tűzoltóknak kellett kivágniuk az autóból, már holtan!
2011. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha történne is valami,mind ketten "bűnösek" lesztek,gyerekenként 30eft+büntetések sora....

Felelőtlenség úgy elindulni és nem reagálod túl!

2011. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Valaki írta, hogy mondjam, hogy zavarnak a vezetésben ha hancúroznak a gyerekek. Nos ez részben igaz is, mert nem egyszer volt már, hogy mondjuk civakodtak, rángatták, rugdosták az ülést (enyémet) ordibáltak, stb, és az tényleg nagyon zavaró. Hogy a biztonsági ővre hogy veszem rá őket még nem tudom.
2011. júl. 15. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az anyával (barátnőmmel) beszélgetnék el hogy legalább az úton fegyelmezze a gyerekeit. És csak úgyvagy hajlandó vezetni, ha elfogadják a feltételeidet. nyui, bekötés... Ha nem, szívbaj nélkül leállni és szünet. Azt is meg lehet mondani, előre, hogy ha nem bírja őket fegyelmezni, te nem vezetsz tovább. akár a kocsit is otthagyod, és vonattal mész mehetnek haza. Minden azon múlik, hogy előre milyen megállapodást köttök. Út közben ha ezt nem beszéltétek meg előre valóban cserbenhagyásnak számíthat, de ha előre benne van a pakliban, jogos.
2011. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyszerűen kategórikusan ne vállald, és nem lesz konfliktus. mentek vonattal, más is azzal mennek, és túlélik. Lehet, hogy kicsit kényelmetlenebb, lehet, hogy drágább, de nem mennek tönkre az idegeid, és a barátság is megmarad (a gyerekek testi épségéről nem is beszélve).
2011. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!