Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárosok miért nem ismerik...

Kerékpárosok miért nem ismerik a piros lámpákat, Elsőbbségadás kötelező táblákat?

Figyelt kérdés
( piros lámpákat ): ha ugyan olyan jogokat akarnak mint az autósok akkor miért nem várja meg velem együtt a zöld jelzés ? (Elsőbbségadás kötelező táblákat): Megyek a főútvonalon jön az utcából a kerékpáros körül sem néz csak megy előre azt amikor én megállok Vészfékezéssel gumi nyekken akkor neki áll feljebb . (az autósok is bla bla bla ezt + azt csinálják de most nem ez a kérdés )
2011. júl. 14. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyalogosnak képzelik magukat. Ez a legjobb szó, se rendszám, se semmi motorizáltság, gyalogosként vagy valami hozzájuk közel álló valamikként képzelik el magukat.

Mondom ezt úgy, hogy napi szinten kerékpározok, autózok Budapesten, szóval van rálátásom.

2011. júl. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőbbségadást, sőt a jobbkezet is komolyan veszem biciklivel. A piros lámpát kevésbé, de azt gyalog sem. Amerre járok, ismerem a lámpák működését, soha még csak gázelvételre sem kényszerítettem senkit, de feleslegesen nem fogok megállni. Ha elkapnak a sünök, kifizetem a 30 ezret. Gyalog is. Nekem megéri a kockázatot naponta tucatszor, mert cserébe nem kell ácsorognom percekig az út szélén a verőfényes napsütésben. És amíg ezzel nem teremtek se magam, se más számára veszélyhelyzetet, addig csak rám tartozik.

Autóval a sebességkorlátozáson kívül mindent betartok.


Egy autós-biciklis-gyalogos

2011. júl. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetro ***** válasza:
sajnos a kérdés onnantól nettó hülyeség, hogy "kerékpárosok". általánosítasz, ráadásul egy közlekedési eszköz használat alapján... ez sztereotípia, kivéve ha neked az összes kerékpárossal volt már ilyen élményed. de egyébként is, a közlekedési morálnak semmi köze a közlekedési eszköz típusához... mindegy.
2011. júl. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kerékpárra nem kell jogsi, ezért sokan csak mennek-mennek, lehet nem is tudják mi az a jobbkéz-szabály. Amúgy meg figyelmetlenek is. De nem mindenki ilyen- tisztelet a kivételnek.
2011. júl. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az autósok miért nem ismerik a piros lámpákat, Elsőbbségadás kötelező táblákat?
2011. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És az autósok miértnem tekintenek rám biciklisre úgy, akinek meg kell adni az elsőbbséget ha főútvonalon haladok, ő meg a kutyafasza utcából kanyarodik ki? Miért nem tudják figyelembe venni a biciklis sávot amikor kanyarodnak?

Rengeteg a kérdés, és rengeteg a hülye is az utakon, mind két oldalon. Ém is a sutyó szabálytalankodó köcsögök közé tartozom, de eddig az életemet 1x mentette meg autó (köszi szürke g astra a rakpartnál (L) ), de a többi helyzetben nem múlt soha sem az autóson.

2011. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Most tekertem a belvárosban 20 km-t, egy furgon leszorított az Üllőin, pedig 45-tel mentem, egy Scénices hülye p.icsa meg nem vette figyelembe, hogy mellette vagyok, mikor jobbra kanyarodott, és még ő volt felháborodva, hogy mit keresek ott... Na ki is a kretén?
2011. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!