Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell helikoptert vezetni?

Hogyan kell helikoptert vezetni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Pórázon, azt hiszem. Vagy mégse?
2011. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

ráadod a gázt, felhúzod a kollektívet aztán hajrá....


Mégis mit vársz, h leírnak itt neked egy 400 oldalas tankönyvet? :-)))

2011. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Csak gyakorlás után, ügyesen..
2011. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon okosak vagytok!
2011. júl. 18. 18:29
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Nyasgem hülyegyerek.

A helikopter az egyik legnehezebben vezethető jármű. Most írjuk le neked, hogyan kell az összes végtagodat szinkronban tartva vezetni?! Okosak vagyunk, igen...

2011. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szted az nagyon okos válasz, h pórázon mi? és akk én vok a hülye. hát beszélhetnénk róla h ki a hülye
2011. júl. 18. 19:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Am a 2.nak köszi
2011. júl. 18. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az MS flight simulatorhoz van ilyen oktató anyag szerű valami, abból talán elvben megtanulhatod...

Nem véletlenül mondják hogy nehéz helit vezetni, én még nem próbáltam vezetni, de már ültem benne utasként... Hát az biztos hogy ránézésre is jóval nehezebb mint repülőt.


Sokáig az volt az álmom hogy helipilóta leszek, de a mai árak és gyakorlatilag nulla lehetőség mellett ez álom is marad (kivéve ha megnyerem a lottót... :)


Egyébként röviden:

- pedálokkal a farokrotor állászögét változtatod, vagyis ezzel tudsz forogni egy helyben balra, jobbra, arra emerre éppen elléped

- bottal: amerre tolod, arra megy :)

- gázadást már leírták


Egy felszállás elvben úgy néz ki hogy adod a gázt, húzod a kollektívet, amikor már elérte a szükséges fordulatot, húzod felfele, ekkor elemelkedik a földtől. A botot finoman előre tolod, elindul előre a heli. De mivel élőben sosem csináltam (szimulátorban sem) nem tudom hogy valóban így van-e, csak gondolom :)


A leszállás amúgy nagyon érdekes, teljesen másmilyen mint azt az ember gondolná, tök másképp kell vezetni...

2011. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Találtam egy egész jó linket:

[link]

2011. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég nehéz vezetni,de nem is az irányíthatósággal van a gond,hanem az angolt kell perfektül tudni.
2014. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!