Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az oktatóknak elő van írva,...

Az oktatóknak elő van írva, hogy a tanuló képét figyeljék vezetés közben? Miért?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy az oktatójuk az arcukat figyelte, miközben vezettek.(rutin, forgalom egyaránt)
2011. júl. 21. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, az én oktatóm állandóan a járókelőket nézte, nem engem :D
2011. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nézne téged? Azt nézi, hogy mi történik az úton és arra figyel, hogy jól vezess, veszély esetén azt meg tudja előzni satöbbi.
2011. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy az arcodat figyelte, ha te arra figyeltél amit csinálsz? :D
2011. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én onnan, hogy elkezdte megmondani, hogy mit lát az arcomon. (milyen képet vágtam)
2011. júl. 21. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az van előírva hogy a férfi oktatók a nő tanuló mellét kell hogy nézzék vezetés közben.
2011. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A magyar szabványban az "autóvezető oktató" címszónál megtalálod a kérdésre a választ:


" Az autóvezető oktató tanuló irányába levő tekintete pontosan 45 cm távolságból és 175 fokos szögből kell hogy essék" :P


Nyílván nincs megszabva, az oktatóra van bízva. Minden ember más, van aki pl. megnézi a jó csajokat és van aki nem.


Lehet hogy a tanuló lány (bár ez a kérdésből nem derült ki) és az oktatónak nagyon tetszik és azért bámulja a lányt. Egyébként meg lehet hogy csak a reakcióit keresi.


Ő ilyen ember, ennyi. Az oktatók átlagban a környezetre figyelnek és fél szemmel esetleg a tanulóra néznek de inkább csak azért, hogy megnézzék a tanuló merre figyel, látott-e pl. egy táblát vagy sem, jobbkéznél egyáltalán jobbra néz-e (vagy esetleg balra), ilyesmik...


De az biztos hogy jellemzően nem csak és folyamatosan a tanulót nézik...

2011. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azért nézik a tanulót, hogy lássak, mire is figyel vezetés közben. Figyeli a szemét, hogy belenézett-e a tükörbe mielőtt előzni kezdene és hasonlók.

Az én oktatóm is nagyon nagyon figyelmes, a szeme sarkából figyeli, hogy én mit nézek és előre tudja mit akarok csinálni.

2012. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!