Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Mátrában lehet motorozni?

A Mátrában lehet motorozni?

Figyelt kérdés
cross vagy enduro motorral a turautvonalakra el lehet menni ?
2011. júl. 27. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Igen, de csak Mátra motorkerékpárral.
2011. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Természetvédelmi területen tilos! A turistaútvonal pedig azért turistaútvonal, mert gyalogosan járjuk ! Nagyon haragszom, amikor kirándulunk és motorosokkal vagy quad-osokkal találkozunk. Mindig szóvá teszem, persze ekkor jön a duma, hogy bocsánat, csak véletlenül arra tévedtek. Mondjuk még ez az intelligensebbje, van aki tovább hajt. Szerencsére, azért ritkán, elvétve találkozom ilyenekkel.

Te legalább megkérdezted és ezt becsülöm! De azért azt tudni illenék, hogy természetvédelmi területre nem megyünk káros anyagot kipufogtatni sem zajongani !

2011. júl. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én itt lakom a Mátrában és tényleg nem szabad. Vannak környékbeliek, akik néha kihozzák járatni a motort, de alapvetően TILOS! És a természetőrök büntetnek is érte!
2011. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor az erdőben nem motorozhatok sehol? nincs valami kijelölt hely az ilyen célokra ahol lehet menni? nem csak egy pályán körbe körbe....


még nincs meg a motor és azért kérdeztem mert gondoltam hogy nem lehet de hátha rosszul tudom ...(a remény hal meg utoljára)

2011. júl. 28. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Erdőben turistaútvonalon és turistaútvonal nélkül is TILOS(!) Még hányszor írjuk le?

Ha minden áron erdőben akarsz motorozni, ezt csak ott teheted meg, ahol rendes műút vezet. Például a Bükkben Szilvásváradtól Lillafüredig, de ott nagyon szerpentines és meredek. Nem lenne egy életbiztosítás, főleg kezdő motorosként. De rallizni nem szabad, hogy te ott túráztasd a motorodat (!) Az egy nagyon csendes meghitt rész. Az őzikék sétálnak az úton stb. És olyan meredek, hogy amikor autóval mentem át csak 30-al 40-el tudtam menni. A lejtőknél az út kanyargóssága miatt nagyon veszélyes, mindig a féken kellett tartani a lábam. NE AKARJ ERDŐBE MENNI MOTOROZNI (!)

2011. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
meg ott lakik az Erdő szelleme is a Fanyűvő manóval egyetemben!
2011. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben van megértettem :) köszönöm szépen a válaszokat.
2011. júl. 28. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy régen lehetett, sőt valamikor még enduro-versenyt is tartottak errefele, de mindenféle környezetvédelmi szabályozásra hivatkozva gyakorlatilag egyre több tevékenyésget tiltottak ki az erdőből. Régen lehetett motorozni, szabadon engedhetted a kutyádat és nem szóltak rád ha fát gyűjtöttél (ma már arra is ráfogják hogy fatolvaj aki csak gallyakat gyűjt). Persze, aláírom, sajnos nagyon sok ember van aki őrült módjára jár az erdőn, akár két lábon vagy két/négy keréken, de meg lehetne oldani kultúrált körülmények között is az erdőben történő motorozást.

Az hülyeség hogy a cross/enduro/quad motorok komolyabb kárt csinálnának az erdőben, esetleg akkor veszélyes ha letérnek a kijelölt útról. A gáz-emisszió illetve az esetlegesen kifolyó kenőanyagok olyan kis mennyiségűek hogy gyakorlatilag elhanyagolhatóak, ráadásul a növények a gázok 99%-át szinte azonnal semlegesítik is. Rengeteg útvonalon ugyanúgy járnak erdészek, fa-szállító kamionok amik többszörös szennyezőanyag kibocsátással bírnak egy kis motorhoz képest. Ami pedig az erdészeti útvonalakra kifolyik az ugyanúgy belemosódik a patakokba, talajba, csak épp sokkal nagyobb a mennyisége mint amit esetlegesen egy krosszmotor okozna (bár hozzáteszem ha nem magánút, akkor ezeken a földutakon te is járhatsz rendszámos, papíros motorral).

A másik nagy humbuk az az amit a növény- és állatvilággal kapcsolatban szoktak hangoztatni. Ha a motorral nem térsz le a kijelölt útvonalról akkor gyakorlatilag nem okozol semmi kárt. Ha letérsz az útról az már más tészta, de ugyanúgy letérnek sokszor turisták is, letépik a védett növényt és hazaviszik, a folyami rákot kihalásszák a patakból, a motorral történő károkozás ezeknél semmivel sem rosszabb. Ami nagyon fel tud idegesíteni az az amikor az erdő "csendjére és nyugalmára" hivatkozik valaki. Legyünk őszinték: az erdő alapjában véve nem szabadna hogy csendes hely legyen. Az ami most van az erdőkben egy mesterségesen kialakított állapot. A vadak amik vannak nagyon rossz egészségügyi állapotúak, gyakorlatilag csak arra jók hogy a fakezű rossz-vadászkészségű német turisták kilőjjék őket. Például az őz-állomány: nincs természetes ellenségük (farkas, medve), nincs semmi ami mozgassa őket (hajtókutyák, motorosok), annyit esznek az etetőből amennyit csak akarnak. Gyakorlatilag a vadállomány ugyanazon a folyamaton megy keresztül mint az urbanizált emberi társadalom: elhízik, lebetegszik, egészségtelen, mozgás- és ingenrszegény életet él. Ez egyrészt az erdészek sara, másrészt azoké a természetvédőké akik tűzzel-vassal kívánják megvédeni az erdőt. Mert az erdőt meg kell védeni, csak nem ezekkel a módszerekkel. Az egyetlen nyomós ok talán az hogy ha túrautvonalakra ráengednék a motorosokat akkor egy-két őrült biztos telibe húzná a gázt és elcsapna pár ártatlan gyalogost. A legjobb megoldás talán néhány régi földút kiszélesítése lenne, de aligha látok erre esélyt a közeljövőben. Egy szó mint száz: túraútvonalon nem, de közúton motorozhatsz rendszámos enduro motorral. Cross motorral egyiken, sem azzal csak magánúton, crosspályán (pl. az egri).

2011. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi én is kb ezen a véleményen vagyok hogy tul sokat nem ártana de ezek szerint még lehet jot is tenne :)


na mind1, Magyarország így "szeretlek"

2011. júl. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!