Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet a Pilis tetején sátorozni?

Lehet a Pilis tetején sátorozni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, milyen kategóriába való ez a kérdés, bocs, ha valaki szerint nem ide.

Arra lennék kíváncsi, hogy szabad-e vagy legális-e a sátorozás a Pilis hegységben, a Pilis csúcson? (nem gyakorlatilag, tehát értem, hogy fölverek egy sátrat és áll és akkor sátorozok, de hogy ezt törvényesen meg tehetem-e). A terület egyébként tájvédelmi körzet, bár kérítés már nincs.


2011. aug. 2. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem legális teljesen tájvédelmi körzetben az elkerítetlen magánterület és a tájvédelmi stb helyek védelmet élveznek a vadkemping alól, de amúgy 1 hete voltam a bükkben én is sátrazni olyan helyet keresel ahonnan nem látnak az útról, és ha mégis megtalálnának azt mondod, hogy rád esteledett és nem mertetek tovább menni, mert féltetek hogy eltévedtek. Ha nem ordibáltok és nem olyan helyen vertek sátrat ahonnan mindenki látja semmi probléma nem lesz belőle.
2011. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a kerítéstől lesz egy terület tájvédelmi. Egyébként a Kétbükkfa-nyeregnél sorompó van, ennél jobban nemigen lehet lezárni. Legálisnak tehát nem mondható, ha ott sátorozol.
2011. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mint a KRESZ-ben.

SZABAD - ha nem tiltja tábla.

A "Pilis teteje" Dobogókő ha nem tévedek.

Azért Visegrád szebb...

:p))

2011. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De tévedsz. A Pilis teteje a Pilis csúcs. Dobogókőtől kb. 3-4 km.
2011. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Köszönöm a kiigazítást,tanultam belőle!

Visegrád akkor is szebb.

Az meg nem is a Pilis,hanem a Visegrádi hegység része - csak,hogy Te is okulj...

:))

2011. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!