Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad az autó tetején egy...

Szabad az autó tetején egy fotelben vezetni?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Zavsd6etz_Q

Komolyan kérdezem.


2011. aug. 12. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A KRESZ csak a biztonságos rögzítésről beszél. Ha ezt meg tudod oldani (és átmegy vele a műszakin!), akkor szabad.
2011. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A felhasznált anyagok minőségi tanusítványát ki állítja ki? A kárpitos? A forgalomba helyezéshez az utolsó csavarról is be kell mutatni, amit felhasználtál a változtatáshoz.
2011. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem változtatok semmit, meg nem helyezek forgalomba semmit csak egy fotelt szállítok az autó tetején. Így csak az a kérdés hogy lehet-e más ülésből vezetni.
2011. aug. 12. 14:20
 4/11 anonim ***** válasza:

"Én nem változtatok semmit, meg nem helyezek forgalomba semmit csak egy fotelt szállítok az autó tetején. Így csak az a kérdés hogy lehet-e más ülésből vezetni."


Akkor a válasz az, hogy nem. A csomagtartóban sem lehet utast sem szállítani, mivel nincs biztosítva a megfelelő rögzítés és a biztonsági megfelelőség.

2011. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 strici-muffmagus válasza:
Több mint ajálott!
2011. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért ne, ha nem veszélyeztetsz senkit akkor próbáld ki, kell kis hülyülés is.

Én is vezettem kispolszkit hátsó ülésen ülve mert előre nem fértem be, simán kivettem az ülést és hátul foglaltam helyet, de ültünk benne 6-an is bár csak szűk 4 személyes meg volt kalandom csomagtartóban is.

2011. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja, hogy a biztonsági rögzítés az utasra vonatkozik? Mert akkor lehet az autó alvázára celluxozott utast szállítani?

Én szívesen kipróbálnám (a fotelosat).

Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 12. 18:50
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ja, hogy a biztonsági rögzítés az utasra vonatkozik? Mert akkor lehet az autó alvázára celluxozott utast szállítani? "


Ha az autót leműszakiztatod lecelluxozott utas szállítására akkor lehet.

2011. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megyek leműszakiztatni. Szerintetek sikerülni fog?
2011. aug. 12. 18:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, ha van ismerős tükrök se kellenek. Meg kivághatod az alvázszámot is. :)


Szerintem azért nem vezethetnél, mert az a fotel nem szerepel az autó típusbizonyítványában. Meg biztonsági öv sincs rajta.

2011. aug. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!